Четвер, 13.06.2024, 09:56

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Наш Антон [1]
нарис
Іванова Р.П. [1]
Кожна зустріч - диво відкриття
Лариса Мокринська: «Іду до дітей з радістю» [1]
Уляна Остапчук: Математика і діти - це кредо, що вже не змінити [1]
Портрет сучасника [47]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:09:56


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1433
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Портрет сучасника » Іванова Р.П.

Іванова Р. П. Кожна зустріч - диво відкриття
                         Блакитний ранок поволі підіймає ніжну завісу серпанку, ледь-ледь торкається тендітними пальцями травинок - і вони аж дзвенять, струшуючи на землю сріблястий трунок свіжості й  бадьорості. Вранішня дрімота міцно запеленала дерева й кущі, тепло загорнула їх у тишу та спокій. Лиш де-не-де тріпне крильцями на гілці напівсонна пташина - і знову тихо-тихо, як у храмі. Це і є хам. Храм природи. Тут добре думати, мріяти, бути наодинці з собою. Тут усе вміє берегти таємниці.
    Обережною легкою ходою хтось іде стежиною, приглядається до всього і насолоджується тишею й спокоєм. Цю жінку можна зустріти тут щоранку. Красива, струнка, граційно схиляє голову, вітаючись. Уся її постать випромінює доброту. Здається, вона вся світиться. Цією стежиною щодня ходить уже понад 40 років.
 Це Раїса Петрівна Іванова. Учитель від Бога і Людина з великої літери, яка все своє  життя присвятила школі й дітям. Вона не лише дає їм міцні й глибокі знання, а виховує їх справжніми громадянами і, що найважливіше, - людьми.
 Раїса Петрівна викладає географію, київщинознавство та музику. У кожен свій урок вкладає душу. Тому її заняття справедливо можна вважати дивом, витвореним руками талановитого педагога - майстра. Уроки-конференції, диспути, заочні подорожі, інтегровані та бінарні уроки з використанням інтерактивних методів -  це лише невеликий перелік із творчого арсеналу педагога. Кожне заняття містить елемент новизни, діти самі творять урок. Раїса Петрівна дуже цінує власну думку школярів і завжди прислухається до неї і рахується з нею.
 Часто поставлена на занятті проблема спонукає учнів до серйозних роздумів, філософських суджень і неадекватних оцінок. Діти багато працюють з додатковою літературою: енциклопедіями, різного роду довідниками та словниками.  
 Під керівництвом учителя учні проводять значну краєзнавчу роботу. Мабуть, у нашому селі не  залишилося вулиці, горба, джерела - жодного куточка, не описаного школярами.
 З якою любов'ю розповідає Раїса Петрівна про кожен експонат музею краєзнавства й етнографії "Берегиня"! Адже з'явився він саме завдяки їй. Не рахуючись із власним часом, вона побувала мало не в кожній хаті Рудого Села, їздила з учнями до інших сіл, по крупинці збираючи експонати. Наш музей з'явився одним із перших у Володарському районі.
Його  експозиції знайомлять відвідувачів  з   історією  села,  розвитком  народних  ремесел. Екскурсії проводяться для учнів, жителів села, гостей школи.                                                      
 З ініціативи Раїси Петрівни створено кабінет київщинознавства, в якому можна побачиш макети історичних пам'яток - панського будинку та Свято-Троїцької церкви, прослідкувати за розвитком освіти Рудого Села. Усі експозиції, виставки, стенди виготовлені руками учнів, учителів, жителів села.Багато гарних куточків у навчальному закладі з'явилися з легкої руки Іванової Раїси Петрівни. І зелений куточок у вестибюлі, і кімната дитячої творчості, і оновлена їдальня, і виставка вишивок - це все її „діти".
   Як каже педагог, усі задуми з'являються безсонними ночами, коли думки геть проганяють сон, а самі, наче полотно, тчуться і тчуться, без кінця-краю.
     Раїса Петрівна - чудовий класний керівник. Її діти - це дружний і міцний колектив. У класі постійно діють "Прес-центр", "Рада з надзвичайних ситуацій", лекторська група, вокальний ансамбль. Діти самі готують і проводять виховні години, свята, брейн-ринги, КВК. Раїса Петрівна лише радо підказує.
 А як вона гарно співає, скільки чудових пісень знає! Мабуть, саме завдяки їй пісню у нашому закладі люблять усі: і діти, і дорослі. Жоден захід у НВК не обходиться без пісні. Бо ж вона окрилює душу. Так окрилює нас усіх і Раїса Петрівна. Своїм завзяттям, ентузіазмом, своєю відданістю роботі, своїм професіоналізмом. Кожну задуману справу ця жінка звикла доводити до кінця. Бо школа - тямі доля, її другий дім, її життя.
    Відмінник освіти України, вчитель-методист Р.П. Іванова зібрала матеріал для своєї книги.  На жаль, виникли певні труднощі - і книга ще не побачила світу. І хоч Раїса Петрівна трохи засмутилася, вона оптиміст і сподівається на краще.
 Іноді дивуюся, як ця тендітна жінка може стільки встигати. Та вона справляється з усім бездоганно. І як важко їй не було, ніколи не виявляє слабості. Це дуже сильна людина. І разом із тим  добра і справедлива. Знаю напевно: якщо треба поради, то Раїса Петрівна і вислухає, і допоможе. Така вона: вболіває за всіх, переймається чужими бідами та проблемами. І ми їй за це дуже вдячні.
             Масненька Лариса

                                                                                                                                            

Масненька Лариса

 

Категорія: Іванова Р.П. | Додав: genamir (23.01.2010)
Переглядів: 1453 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024