Неділя, 24.11.2024, 11:19

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Наш Антон [1]
нарис
Іванова Р.П. [1]
Кожна зустріч - диво відкриття
Лариса Мокринська: «Іду до дітей з радістю» [1]
Уляна Остапчук: Математика і діти - це кредо, що вже не змінити [1]
Портрет сучасника [47]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:11:19


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1433
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Портрет сучасника » Портрет сучасника

Кандидат у депутати до Київської обласної ради Геннадій Лапіцький

                             

Кандидат у депутати до Київської обласної ради Геннадій Лапіцький: «Я обіцяю своїм виборцям чесно відстоювати інтереси місцевих громад Володарщини, активно впливати на розвиток економіки району задля вирішення соціальних проблем». 

    Геннадій Григорович Лапіцький народився 1959 року у Володарці. Українець. Навчався й отримав атестат про повну середню освіту у школі № 7 м. Бровари. Працював підсобним робітником, водієм, механіком у спеціалізованому тресті «Західбамбудмеханізація». Вищу освіту за спеціальністю інженер-механік отримав у Братському індустріальному інституті, а потім працював заступником директора Устькутської нафтобази. З 1987-го по 1994-ий рік працював начальником автотранспортного відділу у Володарському ремонтно-транспортному підприємстві, звідки був переведений у ЗАТ «Сільгосптехніка» на посаду заступника голови правління. З 1996 по 2000 рік працював головою правління ЗАТ «Сільгосптехніка», з 2000 р. по 2004 р. — заступником начальника транспортного управління Державного управління справами з 2004 р. по 2008 р. — головою наглядової ради ЗАТ «Сільгосптехніка», і з 2008 р. — головою правління ЗАТ «Сільгосптехніка». 

 - Розкажіть про свої досягнення у бізнесі
ЗАТ «Сільгосптехніка» і ТОВ «Єдність» сьогодні обробляють 6500 гектарів земель, орендованих у жителів Городище-Косівського, Рудого Села, Біліївки, Петрашівки і Лобачева. Намагаємося, аби якомога більше місцевих жителів знайшли роботу на наших виробництвах у своїх селах. Щорічно багато будуємо. Приміром, у Петрашівці реконструювали два свинарники і до кінця нинішнього року утримуватимемо там близько тисячі свиней. У планах за наступний рік довести поголів’я свиней тут до трьох тисяч. Будуємо комплекси для зберігання зерна у Петрашівці і Біліївці.
В Лобачеві реконструювали ремонтну майстерню. Виготовляємо проект на зведення молочно-товарного комплексу на 500 корів з доїльним залом у Лобачеві. Розпочати спорудження його плануємо вже в березні наступного року. Наступного року введемо в дію сервісний центр по ремонту і продажам сільгосптехніки на базі «Райагрохіму» у Володарці. За останні два роки повністю оновили техніку і обладнання підприємства.

— Чому успішний бізнесмен, котрий щодня зайнятий цілком конкретними реальними справами, прийняв рішення стати ще й депутатом обласної ради?
 — Сам факт того, що людина має право вибору, свідчить про поступов демократичний шлях розвитку нашого громадянського суспільства. Хто б що не говорив про усі негативи нашого життя, намагаючись при цьому назвати винними чи то Президента або депутатів, чи інших чиновників, відповідь одна: народ — джерело влади. І я, Геннадій Григорович Лапіцький, українець, також є маленькою краплинкою того джерела і хочу обрати кращу, дієву, відповідальну владу. Більше того, хочу сам взяти активну участь у вирішенні актуальних, наболілих питань суспільного життя. Не розумію тих людей, котрі нехтують своїм правом вибору або віддають перевагу голосуванню «проти всіх», а потім клянуть владу. Тому й прийняв рішення балотуватися в одномандатному, мажоритарному виборчому окрузі кандидатом у депутати обласної ради. 
    Мене особисто не цікавлять звання, ордени, медалі. Наді мною немає начальника, матеріально я забезпечений, маю власну принципову позицію стосовно якості виконання посадових обов’язків працівниками органів державної влади й місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, які за своїм призначенням забезпечують життєдіяльність району, області і держави в цілому. 
    На превеликий жаль, люди звиклися з проблемами, з якими стикаються щодня, і в мене є багато претензій до відповідних служб, зокрема, електро- і газопостачальних організацій, комунальних служб. Приміром, вже майже два десятиліття, як наше обленерго приватне, та за цей час у розвиток і оновлення електромереж необхідних коштів не вкладалося, дві бригади їздять районом з плоскогубцями і дротом. Так вони підтримують в належному стані електромережі? Відтак електроенергія нашим людям подається неякісна, страждають очі, нерви, виходить з ладу побутова техніка — холодильники, телевізори та інші електроприлади. Умови ж договору між енергопостачальною організацією і конкретною особою-споживачем, на мою думку, несправедливі, просто кабальні. Бо існує монополія постачальника, вибору немає. Щоб підвести струм до будинку людина змушена платити більше 7 тисяч гривень. Вимагають незрозумілі технічні умови та ще і з невідповідною оплатою. Звідки беруться такі цифри? Схоже, від «ліхтаря». Які критерії ціноутворення послуг проектної організації? Хто регулює такі ціни? Кажуть, ціни вільні. У нашій державі так склалося, що ціни на хліб, молоко, м’ясо, цукор регулюється, а на все інше, як уже казав, ціни від «ліхтаря». Нотаріуси, земельні відділи, архітектура й багато інших установ, в тому числі й МРЕВ, теж зловживають своїм монопольним становищем, а якість і повнота та вартість їхніх послуг ніким не регулюється. А держава ж видала їм ліценції і право на надання цих послуг... А виборці — це ж платники податків, і вони мають отримувати якісні послуги за обгрунтованою ціною. Більше того, виборці мають бути готовими відстоювати свої права через обраних ними депутатів. От лише кого обрати в ці депутати? Кажуть, хороших людей, спокійних, добрих і все буде гаразд... 

— Але можна почути й думки, що мажоритарщики підкуповують своїх виборців... Що ви як кандидат обіцяєте своїм виборцям?
— Коли мова заходить про кілограм гречаної крупи чи центнер зерна або машину жому «за голос» — це свідчить про рівень свідомості виборця. Я обіцяю своїм виборцям чесно відстоювати інтереси місцевих громад Володарщини, активно впливати на розвиток економіки району задля вирішення соціальних проблем. Але є безліч особистих людських питань, з якими я стикаюся щодня. Як я їх вирішую, не мені судити. Коли я хочу щось зробити для людей, я це зроблю тихо і без будь-якого пафосу і галасу. Мову ж веду про те, якими мають бути якісні характеристики депутата на всіх рівнях: і сільської та селищної, і районної та обласної рад, тобто усіх учасників місцевого самоврядування, і якими є їхні цілі та дії будуть у майбутньому. Приклад останніх п’яти років діяльності наших сільських і районної рад свідчить про те, що їхні дії малоефективні, безсистемні і безперспективні. Приміром, я жодного разу не став свідком, щоб голова села зібрав виконком, запросив туди всіх суб’єктів підприємницької діяльності і чітко там було визначено план роботи, організаційні заходи, намічені конкретні кроки наповнення місцевого бюджету і шляхи ефективного використання цих коштів.
Необхідно депутатам усіх рівнів, особливо головам рад, усвідомити моральну відповідальність за свою бездіяльність.
   Щоб працював реальний сектор економіки району 
   Багато розмов про те, що наш район дотаційний і ми залежимо від тих коштів, які нам виділить область і держава. Деякою мірою це й так. Але я вважаю, що у нас достатньо власного ресурсу — промислового і сільськогосподарського, кадрового — для того, щоб зрушити на краще економіку району. Прийняв рішення балотуватися кандидатом у депутати обласної ради з однією метою: дієвіше впливати на всі ті процеси, які відбуваються в нашому житті. Щоб якомога більше коштів залишати на місцях, про що неодноразово говорив і прем’єр-міністр, в тому числі робити все, аби працював реальний сектор економіки району. А реальний сектор — це, в першу чергу, виробництво продукції. Ще й досі чимало підприємців свій бізнес будують за простою схемою: купив — продав, надав якість послуги, і зовсім мало з них займаються реальним виробництвом. Тому й складається сьогодні ситуація в районі, при нашій демографічній проблемі, що на одного з сошкою два десятки з ложкою. Бо в реальному секторі економіки з числа працездатних зайнятий лише кожен сьомий. І на таку ситуацію є всі важелі впливу у місцевих органах самоврядування. 
   Дуже важливо розвивати на селі виробництво, і наше підприємство над цим працює уже впритул. 
Вважаю за необхідне силами аграріїв району відновити в повному обсязі теоретичну і практичні підготовку кваліфікованих фахівців для села на базі Володарського аграрного ліцею, адже сучасний механізатор має володіти знаннями і навиками не лише механізатора, а й інженера, агронома. І щоб в аграрному ліцеї навчали учнів не на комбайнах «Колос» чи тракторах ЮМЗ, а на тій сучасній техніці, яка вже сьогодні працює на ланах Володарщини. Усі керівники аграрних підприємств району мають взяти активну участь в організації сучасного навчального процесу у нашому аграрному ліцеї, забезпечивши практичний бік навчання.
    Більше прав місцевим органам влади 
   Після останніх років безладу у нашому житті люди стали байдужими до громадських справ. Але життя продовжується, і хто, як не ми, сьогодні можемо у селі чи районі навести лад. І почнемо з виборів місцевих органів влади. Надамо їм повноваження і права на вирішення усіх наболілих місцевих проблем. 
Завдання громади — самій вирішувати, кого з-поміж себе вона готова обрати до місцевих рад, кому довірити долю та добробут своєї території. Кидають люди сміття де бачать, а чому ніхто нікого не зловить і не оштрафує? Хіба ці суми штрафів не можуть визначати місцеві органи влади? Є вже в Україні приклади, коли місцеві органи влади обмежують години торгівлі спиртним, зокрема, після 22-ї години. І правильно роблять, бо це в їхніх повноваженнях. Якщо люди подбають про землю, на якій живуть, тоді й рівень життя та матеріальний добробут кожного жителя буде значно вищим. І тут знову повертаємося до права та мети вибору. В першу чергу люди йдуть у депутати не заради якихось своїх інтересів, а щоб територія, де вони живуть, сама місцева громада мали ознаки цивілізованого життя. І до цієї справи хочу долучитися і я і як виборець, і як кандидат у депутати до обласної ради.

Інтерв’ю провів О. Вертій.

Категорія: Портрет сучасника | Додав: genamir (17.10.2010)
Переглядів: 2387 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024