11 клас Контрольна робота № 1 з мовної теми «Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей з синтаксису і стилістики»
Контрольна робота № 1 з мовної теми «Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей з синтаксису і стилістики». Тести 1. Розповідним є речення А) Вас попросили зателефонувати додому. Б) Випий трохи молока. В) Чи нам так хочеться з вами зустрітися? Г) Нехай ваші діти і батьки будуть здоровими.
2. Двоскладним є речення А) У наших степах завжди було привільно вітрам і подорожнім. Б) До труднощів і незручностей степовому лицареві було не звикати. В) Дуже небезпечний для подорожніх Чорний шлях в народі прозвали Шпаковим на честь чумацького ватага Шпака. Г) Все, все було запорошене ворохами сніжинок.
3. Поширеним є речення А) Скрізь неприбрано. Б) Діти будуть гратися. В) Не будемо кривити душею. Г) Він вийшов сухим із води. 4. Односкладним означено-особовим є речення А) Не страшні для мене вітри. Б) При вузлі залізниці його зігнали з поїзда. В) Умивай же біле личко дрібними сльозами Г) Всі шляхи позамітало в полі.
5. Складним із різними видами зв’язку є речення: А Вітер підганяв їх на снігових белебнях, але як тільки вони скочувались у яр, Сіроманцеві доводилося похекати та попріти. Б Я довго лежу і слухаю, як дзвонить у такт дзвонів степу моє серце. В Михайло якраз натрапив на ту розмову чи суперечку, встряв у неї й почав доводити інспекторові, що він не має права лаяти учнів, і сказав щось образливе для самого інспектора. Г Проте маленька пташина, ця пухнаста кулька життя, що майже цілком уміщалася в моїй жмені, виявилась завзятою і не хотіла без бою віддаватись.
6. Складним із безсполучниковим і підрядним зв’язком є речення: А Ягорове подвір’я порожнє, щітка в глині стирчить, ніким не торкана, і душу хлопцеві опікає смуток якоїсь гіркої непоправної втрати. Б В’юниться стежка поміж очеретами, іде Єлька туди, куди сама стежка веде. В Протягом усієї минулої зими я відчував: щось має статись у цьому світі, щось неминуче станеться. Г Кияни, що зі своїх валів спостерігали за цим дикунським розгулом розбою та грабіжництва, здригнулися від думки, що й сам Київ може одного дня поділити долю Нижнього міста. Д По горбах та долинах темніли юрти, горіли вогні, вешталися воїни, чали гінці, ревли верблюди, іржали коні – і від усього цього у киян ставало тужно на душі.
7. Укажіть відповідність між реченням та його характеристикою А просте, ускладнене однорідними членами Б просте, ускладнене відокремленим означенням В просте, ускладнене відокремленою обставиною Г складне 1 Кінь, перервавши уздечку, щосили подався по дорозі вбік села. 2 То були кроки осені, чи луни, чи печалі його. 3 Вода, затягнута тремкими скалками льоду, була схожа на застигле блакитне шумовиння. 4 Король Бела, гадаю, не відмовить прислати військо на поміч. 5. В житі синіли волошки та сокирки, червоніла квітка польового маку
Прочитайте текст. Виконайте завдання 6-9 до нього
(1) Обрядовим є хліб у новорічні свята. (2) На Волинському Поліссі як новорічні гостинці дітям випікають калачики, а на Полтавщині – пряники й медяники у формі вершників, панянок. (3) Дивлячись на цих рожевих вершників, панянок, згадуєш і своє дитинство. (4) У важкі повоєнні роки матері наші привозили їх з базару. (5) Це було справжнє свято для нас. (6) В Опішні та довколишніх селах пряники нерідко можна бачити у хатах як декоративну прикрасу.
8. Означено-особовим є речення А) перше; Б) друге; В) третє; Г) шосте
9. Неозначено-особовим є речення А) перше; Б) друге; В) третє; Г) шосте
10. Безособовим є речення А) перше; Б) друге; В) третє; Г) шосте
11. Обставина часу є в реченні А) першому; Б) другому; В) третьому; Г) шостому
|
Категорія: Тести | Додав: genamir (12.01.2013)
|
Переглядів: 15684
| Рейтинг: 3.4/8 |
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]
|