Неділя, 05.01.2025, 06:55

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Години спілкування [24]
Бесіди [38]
Методичні матеріали [17]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:06:55


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1433
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Класним керівникам » Бесіди

Геніальні передбачення Жуля Верна
"Діти капітана Гранта", "80 тисяч льє під водою", "П'ятнадцятирічний капітан", "Подорож навколо світу впродовж 80 днів"... Чи не правда — ви читали бодай одну з оцих книг і знаєте, що їх написав французький письменник Жуль Верн? Виповнилося 175 років від дня народження класика світової фантастики. Жуль Верн мав не тільки блискучий талант літератора, а й дивовижний дар провидця. Він передбачив появу підводних човнів, вертольотів, потужної зброї, подорожі в космос, у надра землі та водні глибини й багато багато іншого. Цими передбаченнями щедро пересипані його твори. Та найбільше їх сконцентровано в романі "Париж у XX столітті". Жуль Верн написав його 1863 року (ще один ювілей!), але для сучасників він був надто дивовижний, тож побачив світ
лише через 135 років. Яким же бачилося письменникові XX століття?

ЖУЛЬ ВЕРН ПЕРЕДРІК ПЕРЕНАСЕЛЕНІСТЬ...
"Париж зламав свої кордони ще 1843 року, й ніщо тепер його не стримує (...) він поглинув увесь департамент (...) стало просто неможливо розміститися у столиці, занадто малої для п'яти мільйонів мешканців (...). У багатьох кварталах уже немає житла бодай для ще однієї людини (...)".

І ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА...
"У десяти льє від Парижа не залишилося ні природи, ні атмосфери". Париж 1960 року — це збита разом добра сотня тисяч будівель, між якими височіють труби, що прикрашають десятки тисяч заводів".

ВІН ПОСТАВИВ ЕЙФЕЛЕВУ ВЕЖУ В ЧУДОВОМУ МІСЦІ, В ПОРТУ ГРЕНЕЛЬ...
"Електричний прожектор — без особливої користі", — світив у небі на висоті 500 футів, це була найвища конструкція у світі (...)".

І ОПИСАВ МЕТРО...
"Чотири концентричні кільця залізничних колій тепер утворюють цілу транспортну мережу (...), завдяки застосуванню но вих матеріалів потяги стали дуже легкими. Кожні десять хвилин вони забирають і везуть у своїх швидких і зручних вагонах тисячі пасажирів".

ЯКЕ УЯВЛЯВ СОБІ ТАКИМ, ЩО РУХАЄТЬСЯ У ПОВІТРІ...
"Кожна з цих колій була прокладена вздовж бульварів (...) на елегантних бронзових колонах, скріплених каркасом (...). Цей довгий віадук, що несе залізничну колію, являє собою закриту галерею, в якій ті, що там прогулю ються, укриті від дощу і сонця (...)".

ІЩЕ ОДНИМ ЗАСОБОМ ПЕРЕСУВАННЯ СТАВ АВТОМОБІЛЬ...
"Незліченні машини борознять бруківку бульварів; усі вони їдуть без кінської тяги; їх рухає невидима сила — мотор, в якому
відбувається згорання газу (...). Мотор Ленуара застосовується як двигун". (Відомий французький винахідник Етьєн Ленуар — один
із творців двигуна внутрішнього згорання. Серед інших винаходів Ленуара — пишучий телеграф).

ПИСЬМЕННИК ЗНАВ, ЯК ВОДЯТЬ МАШИНИ…
"Механік, сидячи на своєму сидінні, керував рульовим колесом, а педаль, розташована під його ступнею, дозволяла регулювати хід автомобіля".

У 1960 РОЦІ ВСЕ ЗАЛИТО ШТУЧНИМ СВІТЛОМ...
"(...) канделябри (з тонкими наелектризованими нитями) випромінювали ні з чим незрівнянне світло. Всі вони з'єднувалися підземним кабелем. Тисячі вуличних ліхтарів Парижа миттєво спалахували, як один".

І ВСЮДИ ДІЮТЬ ЛІФТИ Й РІЗНІ ПІДЙОМНІ ПРИСТРОЇ...
"Слуга натиснув на металеву кнопку, розташовану на інкрустованій деревом стінці, й ліфт непомітно піднявся на другий поверх (...).

СКРІЗЬ КОМП'ЮТЕРИ...
“...Ці пристрої були схожі на величезні піаніно. Натискуючи на кнопки клавіатури, можна було підрахувати суму, залишок, піднесення, коефіцієнти і пропорції (...)".

КОПІЮВАЛЬНА ТЕХНІКА...
"Машина Ленуара (... без упину копіювала папери і листи, якими ЇЇ постачали п'ятсот службовців".

І ФАКСИ...
"Фототелеграф (...) давав можливість надсилати на великі відстані копії будь-яких записів та малюнків і підписувати контракти на відстані тисяч льє".

А ЗАСОБИ КОМУНІКАЦІЇ ВІДНИНІ СТАЛИ МІЖНАРОДНИМИ...
"Тепер телефонні мережі вкривають не тільки поверхню континенту, а й дно океану, Америку від Європи відділяє не більше однієї секунди (...) . Всі важливі питання вирішуються на відстані".

ЖУЛЬ ВЕРН ПЕРЕДРІК НАВІТЬ НОВІ ТЕЧІЇ В МУЗИЦІ: ТАКІ, НАПРИКЛАД, ЯК ТЕХНО...
"З неймовірним грюкотом лунала музика найнесумісніших тональностей і ритмів (...). І складалося враження, що така какофонія зовсім не шокує 250 тисяч пар вух, які слухають усе це".

А ТАКОЖ СИНТЕЗАТОРИ...
"Двісті піаніно, з'єднані одне з одним електричними проводами, звучали під руками однієї людини".

ЕЛЕКТРИКА СЛУЖИТЬ МЕДИЦИНІ, СКАЖІМО, У ВИГЛЯДІ ЕЛЕКТРОШОКУ...
"Особливі електричні пристрої повертали до життя утоплеників, у яких іще хоч трішечки теплилося життя".

АБО Ж ПРАВОСУДДЮ - У ВИГЛЯДІ ЕЛЕКТРИЧНОГО СТІЛЬЦЯ...
"Голови більше не відрубували. Засуджених уме твляли сильним електричним розрядом".

ПРОРОЦТВА ЖУЛЯ ВЕРНА - ПРОРОЦТВА НЕ ТІЛЬКИ ПИСЬМЕННИКА - ФАНТАСТА, А Й СОЦІОЛОГА...
"Люди 1960 року більше не захоплюються дивами, вони розучилися дивуватися, вони до всього байдужі, їм незнайоме щастя: в їхньому швидкому русі, в їхніх квапливих діях, в їхньому "американському пориванні" відчувається, як демон процвітання жене їх уперед".

СКРІЗЬ ПАНУЄ АНГЛІЙСЬКА МОВА...
"...Латинь і грецька мова не просто мертві, вони поховані під землею (...). Чудова французька мова втрачена (...). Все, що від неї залишилося, — це жахливий жаргон. Кожний може придумати своє власне слово, щоб позначити ним те, чим він займається. Всі
черпають з англійської мови потрібні їм найменування.

КАПІТАЛІЗМ ДОСЯГ СВОГО АПОГЕЮ...
"Те, що раніше називалося "прогресом", ось уже сто років, як набрало ве личезних масштабів і неймовірних темпів. Монополія міцно тримає в своїх руках усю країну..."

В УМАХ НЕПОДІЛЬНО ПАНУЄ НАУКА...
"Ось уже десять років, як нове "поповнення" приваблювали тільки природничі науки".

ЗБРОЯ СТАЄ ВСЕ СТРАШНІШОЮ...
"За останнє століття виробництво засобів війни настільки просунулося вперед у своєму розвитку, що б'ються машини, а не люди".

ЖУЛЬ ВЕРН ГОВОРИТЬ ПРО КРАЙНІЙ ПРАГМАТИЗМ ТА ІНДИВІДУАЛІЗМ ЛЮДЕЙ У XX СТОЛІТТІ...
"Понад усе цінується практична людина, вона не робить нічого непотрібного. (...) Незабаром вона стане ідеальним егоїстом (...)".

XX СТОЛІТТЯ - СТОЛІТТЯ ЗРОСТАЮЧОГО БЕЗРОБІТТЯ...
"Машини майже повсюдно — і дуже вигідно — замінили людину".
Категорія: Бесіди | Додав: genamir (18.01.2013)
Переглядів: 4459 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2025