Неділя, 22.12.2024, 19:45

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Години спілкування [24]
Бесіди [38]
Методичні матеріали [17]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:19:45


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1433
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Класним керівникам » Бесіди

Безпечна поведінка під час Новорічних свят

Незабаром Новий рік. З наближенням Новорічних і Різдвяних свят кожна школа та дитячий садок розпочинає підготовку до урочистостей.

Задля безпечного та успішного проведення святкових заходів необхідно дотримуватись Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України (далі - Правил), затверджених наказом Міністерства освіти України і ГУДПО МВС України 30.09.1998 №348/70, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 17.12.1998 за №800/3240.

Організовуючи свята чи ранки керівники навчальних і виховних закладів перш за все повинні подбати про безпеку життя та здоров’я їх учасників.

За 15 днів до початку святкування Нового року керівник навчального закладу повинен повідомити пожежну охорону про дату і місце його проведення.

Протипожежний стан будівель та приміщень має відповідати існуючим вимогам. Приміщення, де відбуваються заходи за участю великої кількості людей, повинні мати не менше двох евакуаційних виходів на вулицю або сходовий майданчик.

Наповнюваність цих приміщень не повинна перевищувати установлені норми. Як передбачено у п. 7.4.9. Правил, кількість присутніх повинна визначатись із розрахунку 0,75 кв.м на одну людину.

Над запасним виходом має світитися табличка «Вихід», а двері повинні легко відкриватися.

Слід призначити відповідальну особу за підготовку до святкових заходів, яка складає графік чергувань педагогічних працівників і адміністрації закладу, перевіряє надійність та безпечність встановлення ялинки. А саме: ялинка має стояти на стійкій основі (підставка, діжка з піском тощо), її розташування ні в якому разі не повинно утруднювати вихід з приміщення, ялинку встановлюють на відстані не менше як один метр від стін і стелі ( п. 7.4.20. Правил).

У ході підготовки приміщення до новорічних заходів, під час прикрашання його гірляндами, іграшками, декораціями слід пам’ятати, що не дозволяється:

  • використовувати горючі матеріали (вата, папір тощо);
  • застосовувати відкритий вогонь (бенгальські вогні, факели, свічки, феєрверки), користуватись хлопавками, дуговими прожекторами;
  • обклеювати стіни і вікна шпалерами та папером;
  • застосовувати предмети оформлення приміщень, декорації, сценічне обладнання, виготовлене з горючих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласт, поролон, полівініл тощо).

Як зазначено у п.,п. 7.4.18, 7.4.19 Правил різноманітні декорації, новорічні прикраси, сценічне, дверне, віконне драпірування, що можуть загорітись, обов’язково треба обробляти вогнезахисними сумішами із складанням акта у двох примірниках, один з них передається замовнику (керівнику навчального закладу), а другий зберігається в організації, яка проводила просочення.

А перед початком кожного заходу керівники закладів зобов’язані проводити перевірку якості цієї вогнезахисної обробки.

Упродовж проведення культурно-масового заходу з дітьми постійно мусять чергувати класні керівники, чергові викладачі або вихователі. Кожен з них повинен бути проінструктований щодо заходів пожежної безпеки та порядку евакуації дітей у разі виникнення пожежі (п. 7.4.6 Правил).

Встановлюючи лісову красуню вдома, батькам слід пам’ятати наступні поради:

- розташовуйте ялинку таким чином, щоб її верхівка та гілки не торкалися до стін і стелі;

- не розміщуйте ялинку поблизу  електро- та опалювальних приладів, а також неподалік від виходу;

- не дозволяйте дітям бавитись біля ялинки із бенгальськими вогнями, свічками, феєрверками.

 

 

Святкування Нового року не проходить без традиційної ялинки, феєрверків, бенгальських вогнів, петард. Сила-силенна усіляких піротехнічних іграшок закуповується ще задовго до настання свята. І впродовж новорічних свят, і протягом зимових канікул, і ще довго потому галасливі юрби дітей безупинно кружляють вулицями з піротехнічними забавками в руках.

Проте при купівлі таких виробів і під час безпосереднього використання не всі дорослі (а тим більше діти) знають, що не завжди якість піротехнічних засобів відповідає встановленим нормам. Головною небезпекою піротехнічних виробів побутового призначення є те, що під час їх використання з корпуса в усі боки розлітаються на дуже велику відстань вогненебезпечні речовини. А запалювальна здатність іскор і полум’я від піротехнічних виробів на багато більша, ніж у сірників і сигарет, бо температура під час горіння піротехнічного заряду перевищує 2000 0С. Тому це може спричинити не тільки пожежу, але й важкі тілесні травми.

 

Від піротехнічних іграшок страждає багато дітей, найбільше тілесних ушкоджень припадає на пальці рук. Відомі також випадки вибухання петард у кишенях.

Для запобігання такого роду травмувань не варто купувати піротехніку «з рук», у підземних переходах, електричках, на оптових базарах, без інструкції.

В інструкції повинні вказуватись відомості щодо реквізитів виробника, гарантійного терміну і дати виготовлення чи терміну придатності виробу тощо.

Особливу увагу слід звертати на те, щоб піротехніка не була прострочена, і не була пошкоджена цілісність корпуса.

Шановні батьки! Будьте особливо пильними у передноворічні дні та упродовж зимових канікул. Не дозволяйте дітям:

  1. самовільно купувати будь-які піротехнічні засоби;
  2. гратись із петардами, феєрверками як із звичайними безпечними  іграшками, кидати їх під ноги;
  3. носити піротехнічні вироби в кишенях;
  4. направляти піротехніку на перехожих і тварин;
  5. використовувати петарди, ракети, феєрверки тощо при поривах вітру;
  6. наближатись до запалених піротехнічних виробів ближче, ніж на  15 метрів;
  7. використовувати піротехнічні вироби побутового призначення в оселях, на балконах, поблизу житла.

І час від часу нагадуйте дітям про те, що шумовий ефект від вибухів піротехнічних виробів впливає на людей похилого віку та людей із захворюваннями серцево-судинної системи.

 

  Основні правила поведінки з піротехнічними засобами

Яскравий вид розваг, такий як запалювання петард, ракет та феєрверків є небезпечною та ризикованою справою. І це не дивно. Адже з використанням піротехнічних засобів у небо злітають і вибухають тисячі вогнів. Іноді ці вогні не встигають згаснути і падають на дахи будинків та підпалюють їх, іноді вибухають під ногами перехожих чи в руках самих підпалювачів.

Якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:

  • Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі не передбачиш.
  • Не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 – 400 м.
  • Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас   в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до трагічного наслідку.
  • Кожен виріб має бути забезпечений інструкцією українською або російською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком (чи можна давати в руки дітям) і  правила утилізації.
  • Переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після  довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.
  • Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя.
  • Минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на поверхні ракети сірого  або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя.
  • Якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.
  • Піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалась. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути, а ви перетворитеся на живий факел.
  • Не лягайте спати відразу, якщо спалили у квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, натомість воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов’язково провітріть приміщення.
  • Не пускайте ракети біля будівель а тим більше всередині них. «Снаряд» калібру 30 мм здатний при влучному потраплянні повністю знищити підприємство середніх розмірів або випалити квартиру.
  • Салют – штука також запальна. Температура крапель магнієвих сполук, що утворюється при горінні, сягає 3000 градусів.
  • До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо в пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним;
  • Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом.
  • У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям. 

Джерело

 http://kyiv-oblosvita.gov.ua/poradi/batko/67-batkam-statti/1721-shchob-svyato-bulo-bezpechnim

Категорія: Бесіди | Додав: genamir (31.07.2014)
Переглядів: 3771 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024