Понеділок, 23.12.2024, 21:22

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Години спілкування [24]
Бесіди [38]
Методичні матеріали [17]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:21:22


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1433
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Класним керівникам » Години спілкування

Здорові діти – здорова нація
на тему:

«Тема: Здорові діти – здорова нація

Мета: Розширити поняття про те, що від здоров’я дітей залежить здоров’я нації, а значить благополуччя і добробут України, її майбутнє; розвивати бажання вести активний спосіб життя, берегти і змінювати здоров’я; виховувати хороші звички, які допоможуть зміцнити здоров’я, прищеплювати інтерес до занять фізкультурою і спортом.

Обладнання: фотографії, на яких зображено відомих спортсменів і карикатурні малюнки людей з поганими звичками.

Епіграф:
Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо.
(Сократ)

Хід уроку:

Учитель: Народна мудрість говорить, що без здоров’я немає щастя. І найбільше в світі багатство – це здоров’я. І це правда. Як це розумієте ви, діти?

(Відповідь дітей)

Здоров’я - всьому голова. Коли людина здорова, то вона дружна, весела, красива, сильна, витривала, смілива. Тому що вона чудово почувається і може наполегливо працювати і навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо мозок свердлить одна думка – позбутися болю. Отже доброго всім здоров’я ! Будьте здорові – будьте щасливі й радісні. Тож і сьогодні, в День знань, говоритимемо про здоров’я, адже «Здорові діти – здорова нація». Як ви розумієте цей вислів?

(Відповідь дітей)

Нація – це стійка спільність людей, що склалася історично, виникла на базі спільної мови, території, економічного життя і психологічного складу, який виявляється у суспільності культури. Таке визначення дається в тлумачному словнику. Це все наш український народ, який прагне, щоб наша держава стала сильною, багатою, красивою і передовою, у якій би всім людям, всій нації жилося спокійно, добре і щасливо.
А діти – це майбутнє кожної нації, її завтрашній день. І якщо діти будуть здоровими, то з них виростуть сильні, мужні та щасливі люди, які вміло управлятимуть державою, самовіддано працюватимуть, робитимуть нові відкриття, вестимуть здоровий спосіб життя, а це означає розквіт нашої неньки – України і щастя для всіх людей, всієї нації.

(1-ша дитина) Ростіть здорові, в добрий час!
Ідіть в життя сміливі!
Розмовами наповнивсь клас,
Всі радісні й щасливі.

(2-га дитина) Знов школа нас стрічає всіх
Привітно і ласкаво,
Щоб цілий рік тут линув сміх
І всім було цікаво

(3-тя дитина) Батьки всі хочуть й вчителі,
Щоб ми рослі й чудові.
І щоб ішли по цій землі
Розумні та здорові

(4-та дитина) Бо хворому немилий світ,
Усе йому байдуже.
Тож бережи з маленьких літ
Своє здоров’я, друже!

Учитель: А як же берегти своє здоров’я ?
Хто як міркує?

(Міркування дітей)

Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримувати чистоту, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі хороші звички і уникати та позбавлятися поганих, шкідливих.

(Діти уточнюють які звички
хороші, а які шкідливі)

(1-ша дитина) Є таке прислів’я: «Тримай ноги в теплі, голову – в холоді, а живіт – у голоді – не будеш хворіти, будеш довго жити». А це означає, що треба дбати про себе, одягатись відповідно до погоди, щоб не застудитись, і не перегрітися, треба дотримувати норми харчування, не переїдати і не ходити голодним, споживати рослинну і тваринну їжу, щоб здоровим рости, тому що організм дитини цього вимагає. А ще народна мудрість каже: «Поганому животу й пироги вадять»

(2-га дитина) А ще є таке: «Подивись на вид та й не питай про здоров’я». Бо ж зразу видно, яке воно у кого. Особливо у тих, хто вже встиг нажити погані звички. Про таких, сміючись кажуть: «Міцний, як з клоччя батіг»
(3-тя дитина) Правду люди кажуть: «Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши плачемо». Тоді є каяття, та немає вороття. Це стосується тих, хто хоче показати свою вдатну сміливість і не дотримує правил безпечної поведінки, а порушує їх і потрапляє і різні небезпечні ситуації.

Учитель: Це ми говорили про фізичний стан людини, про її тіло. А люди кажуть так: «Весела думка – половина здоров’я». Які це розумієте?

(Відповідь дітей)

Давайте згадаємо про сім смертних гріхів, які заважають людині бути здоровою духовно, а значить, і фізично. Як це гріхи?

(Відповідь дітей)
Це заздрощі, жадібність, розпуста, ненажерливість, гордощі, лінощі, злість. Адже коли вони живуть у душі людини, то не дають їй спокійно на повну силу рости і розвиватися. В такої дитини нерви весь час напружені, вона не може собі місця знайти, а значить – неспокійна, стривожена, тобто не зовсім здорова. «Як на душі, так і на тілі,» - кажуть мудрі люди. А що ж то весела думка? Це коли людина весело дивиться у світ, коли її серце переповнене любов’ю до людей і довкілля, коли вона добра і привітна, щира і щедра, життєрадісна і доброзичлива. Недарма народ каже: « Слова щирого вітання дорожчі за частування», або
«З другом говори ввічливо: від грубого слова близький стає чужим». Та й завжди з самого початку думай, яким буде кінець. І тоді тобі житиметься добре, твоя душа буде здорова і світла, а тіло міцним і сильним.
Зберігати здоров’я означає вести здоровий спосіб життя, який включає всі необхідні умови для нормального фізичного розвитку, особистого інтелектуального зростання, комфортного емоційного стану.
Однак кожна людина веде свій спосіб життя. Хтось звик лягати рано і вставати рано, а хтось, навпаки, любить посидіти за північ і поспати якомога довше вранці. Хтось веде активне життя і любить ходити в походи, а хтось сидить удома біля телевізора. Є театрали, які не пропускають жодної прем’єри, а є люди, які бувають у театрі один раз на кілька років. Одні люблять читати й мають вдома великі бібліотеки, а в когось книг у домівці майже немає. На всьому, що ми робимо, лежить відбиток нашого способу життя.
А тепер час зробити висновки з усього, про що ми говорили. Чому від здоров’я дітей залежить здоров’я нації?
(Відповідь дітей)
Що треба робити для того, щоб бути здоровим фізично і духовно?
(Відповідь дітей
Ось погляньте на ці картинки.
(Вчитель показує фото відомих спортсменів)
Краса тіла цих людей вражає – це спортсмени, здорові, сильні, витривалі люди. Вам подобаються вони?
(Відповідь дітей)
А тепер глянемо на інші малюнки.
(Показує карикатури людей зі шкідливими звичками)
А ці вам подобаються?
(Відповідь дітей)
То яким краще бути і чому?
(Відповідь дітей)

(1-ша дитина) Хочу я усім сказати,
Що здоров’я краще мати,
Аніж хворому ходити
Й світ чарівний не любити!

(2-га дитина) Бо любов, здоров’я, сила
Нам дають чарівні крила.
Ще дають саме життя
І несуть у майбуття.

(3-тя дитина) Нам долать нові вершини,
Ми – майбутнє України!
То здоров’я треба мати

(4-та дитина) Як зростемо ми здорові,
Як богатирі казкові,
Буде нація здорова
І держава – пречудова!

(5-та дитина) То чому ж не порадіти,
Ми ростемо, наче квіти,
В колі дружньої родини.
Ми – майбутнє України!

Учитель: Зростатимуть здорові діти, буде здорова нація, весь народ України, буде міцна і багата держава, у якій всі люди будуть щасливі. Тому дбайте про себе, доки ви ще малі, набувайте хороших звичок, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими. Ростіть здорові й щасливі. Вас чекає майбутнє! В добрий час і доброго вам здоров’я !

Вчитель ЗОШ № 21 Сусло С.М. м. Чернігів
Категорія: Години спілкування | Додав: genamir (23.08.2012)
Переглядів: 8836 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024