Вівторок, 24.12.2024, 03:33

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Години спілкування [24]
Бесіди [38]
Методичні матеріали [17]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:03:33


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1433
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Класним керівникам » Години спілкування

На порозі дорослості
Мета заходу: продовжувати роботу з родинами дітей, залучати батьків до виховної роботи в красі, пробуджувати у учнів інтерес до сімейного родоводу, розвивати ерудиційно дітей, привчати до культури праці; сімейногоспілкування; розвивати творчі здібності; самостійну пошукову роботу;бажання примножувати сімейні традиції; розширяти профорієнтаційний кругозір учнів з метою примноження сімейних традицій, збереження національної культури.

Обладнання: Малюнок родовідного дерева класу, родинний сімейний альбом класу, альбом кулінарних рецептів, експозиція дитячих виробів та колекцій, сімейні колекції, подарунки-сюрпризи, магнітофон і записи інструментальної музики “Твори добро” авт.

Святково прибраний клас. На дошці родовідне дерево класу, тема заходу, виставка сімейних колекцій: картини, марки, вироби з дерева, значки, колекція пошитого одягу, мисливська колекція чучал. За столами сидять запрошені сім”ї , ведучі та вчителі, діти.

Звучить легка інстументальна музика.

Вступне слово вчителя: Ось і знову зібралися нашою класною родиною, а тему підказало саме життя:

1) Якою людиною стати?

2) Яку професію обрати?

3) Як знайти собі місце в житті?

На ці та деякі інші запитання, які виникатимуть у вас, дадуть відповідь наші з вами батьки. Про це за кілька хвилин, а поки що

“Візитка нашого класу”.

Учениця: У нашому класі __ дітей, __ мам, __ тат, __ братиків, __ сестричок, __ бабусь та __ дідусь. (біля родинного дерева класу).

Вчитель: Сьогодні ви на порозі дорослості. За традицією продовжуємо знайомство з класними родинами. До нас на годину спілкування ми запросили см”ї (називаються прізвища та імена батьків).

Чимало професій на світі. Всі вони потрібні. Необхідно варити сталь, пекти хліб, лікувати хворих, лагодити взуття і ще тисячі важливих професій. Та серед усіх них немає більш важливої і необхідної ніж батьківство. Адже бути батьком, мамою – дорогими любимими – це не природна якість, що дана Богом, а здобута нелегкою працею професія. Хто як не батьки зможуть розкрити таємниці своїх професій.
Коли ж ми з вами проводили анкетування, то я зрозуміла, що ще не всі визначилися ким бути. Але багато хто з вас хотів би стати лікарем, вчителем, кулінаром, працівником правохоронних органів.
Нашим родинам є що сказати вам діти, бо вони є прикладом для інших на своїх підприємствах, де працюють, на них можуть рівнитись інші сім"ї.

Надаємо слово нашим родинам.

Сім”ї розповідають про їх склад, улюблені справи, про професії батьків, де їх можна нині здобути, про сімейні колекції (демонструючи їх). Зокрема: колекція карми, значків, чучал, марок, виробів з дерева, про особливі здобутки кожної сім”ї. Знайомлять дітей з професіями: лікаря, товарознавця, швеї, коваля, кулінара, токаря. Працівника правоохоронних органів.

Вчитель: Здавна на Україні славилася професія коваля. У селах вона була не тільки найнеобхідніщою, а й найпочеснішою та й нині ця професфя потрібна. Без неї не обходиться жодне велике підприємство. Такою ж важливою є професія- швея. Ось такі дві професії поєдналися в сім”ї Сломчинських.

Виступає мама, демонструючи колекцію, а тато запрошує дітей в вагоне депо на екскурсію до кузні.

Учень Денис: А у вільний час ми з татом майструємо. Ось що навчив він нас рорбити .(демонструє)

Виступає сім”я Хомко (захоплення, професії, склад сім”ї).

Вчитель: Дівчатка! Ви майбутні господині. Вже більшість із вас вдома випікає різні вироби, але чи виходить у вас такі чудові прикраси. Гадаємо, що ні. Тому мама Наташа з донечкою-помічницію продемонструють, як можна зробити чудовий малюнок.

А рецепт цого дива в кулінаркому альбомі класу. Здається в маминих теплих руках, руках майстрині так все легко. Ви також зможете, трішки потренуєтесь – і вийде все!

Вчитель: Ми прослухали виступи наших родин. Багато чого ви візьмете з собою в життя, а зараз найголовніше – вчитися.

Учениця:

Спитай у тата чи мами, які професії у них.

Професій в світі є чимало. Сповна їх вистачить на всіх.

Та є одна поміж професій, якої вчаться всі в житті.

Яка для кожного найперша, якої вчишся в школі й ти.

Учитель, лікар чи геолог,

Письменник, слюсар чи шахтар.

Всі називаються головною одну професію – школяр.

Бо всім відомо, що без школи,

Без знань, що мусиш ти набуть,

Не станеш тим в житті ніколи,

Ким ти з дитинства мрієш буть.

Вчитель: Сухомлинський Василь Олександрович стверджував, що людина – творець свого покликання. Тільки через працю лежить шлях до науки, творчості, мудрості. Ці слова є надто актуальними в наш час, а тому потрібно гарно вчитися, бути наполегливим, крокуючи до вершини своєї заповітної мрії.Дякую нашим сім”ям за участь у нашій годині спілкування, за добрі поради, щирі слова.

Учень: Як тепло й затишно в колі сім”ї за чашкою чаю підвищувати свій інтелект. Даруємо вам добірку кросвордів та чай. Просимо, відгадати все, повернути нам. Сім”ї переможці будуть відзначені.

Учениця: А вам шановні гості ми даруємо цей казковий витвір (торт).

Звучить пісня “Твори добро”

Категорія: Години спілкування | Додав: genamir (06.02.2011)
Переглядів: 3917 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 oksana mychajliwna  
0
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024