Вівторок, 18.06.2024, 19:36

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Учнівська творчість [16]
Методичні матеріали [14]
Сторінками книг [27]
Аматорська творчість [19]
Письменники-земляки [20]
Уроки літератури рідного краю [13]
Фольклор регіону [1]
Новорічні свята [5]
Свята літнього циклу [5]
Рослини-символи [12]
Вишивка [7]
Жанри фольклору [17]
Міфологічні персонажі [38]
Українська кухня [3]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:19:36


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1433
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Літературне краєзнавство » Жанри фольклору

Український сонник
РАЙ
Рай вві сні - щастя, розкішне життя.
Бути в раю - позбавитися всіх неприємностей і небезпек.
РАК
Раки - це погано, страм, хто-небудь осоромить. Великий стид буде. Ловити раків - остерігайся непевних людей, фальшивого товариства. Варити, пекти раків - до смерті, їсти -печаль, застій (у торгівлі).
РАКЕТА
Здійснення мрії. Новина. Не може відірватися від землі чи розвалюється -марні сподівання; днів твоїх не багато.
РАНА
Рана на тілі - непорозуміння. Бачити себе вві сні пораненим сокирою, свердлом або косою віщує смерть. Рана з кров'ю - втрата чоловіка, кохання; наклеп.
РАНОК
Як сниться ранок, то буде веселе й радісне життя.
РЕГІТ
Регіт - прикрі несподіванки.
РЕСТОРАН
Ресторан вві сні - безладдя в домі; веселе, але облудне товариство.
РЕШЕТО
Процвиндрите багатство чи те, що маєте; марнотратство.
РИБА
Риба сниться на дощ, негоду. Коли риба сниться: чоловікові або дівчині - буде зміна погоди, молодиці - в неї народиться дитина. Риба велика - добрий заробіток. Риба нежива - кволість. Риба дохла - на негоду. Золоту рибку (рибки) бачити - не здійсниться загадане, очікуване. Риба - шкідництво; хтось "риє" під вас. Чимало риби - негода. Рибина в руці - неблагополучні роди. Рибу їсти: чоловікам - мати коханок, жінкам - легкі роди. Ловити рибу -прибуток, перемога над суперниками; чистити живу рибу - до забави.
РИЗИ
Присняться ризи, церковна процесія - до смерті.
РІВНИНА
Рівнина - радісна несподіванка; очікування.
РІДНЯ
Як присниться, що хтось із рідних хворий, то це віщує клопоти, печаль або якусь сімейну подію.
РІЗАТИ
Як сниться, ніби щось ріжеш, то це, кажуть, людина щось втратить, "відріжеться" щось від неї, негарна прикмета Різати - щось відріжеться; хтось прибуде чи відбуде.
РІЗДВО
Присниться Різдво - запросять вас на вечерю.
РІЙ
(див. "Бджола") ; Сниться до пожежі.
РІЛЛЯ
Як сниться рілля - недобре, прикрість; ходити по ріллі й забруднити ноги - слабість; накопана гарна рілля - до мерця. Рілля, зорана садиба - горе в сім'ї. br> Як річка присниться, то це прикмета, що цій людині буде якась несподівана радість. Річка - дорога, брести кудись; плисти річкою - прибуток; переходити річку, йти у воді - якісь перешкоди, труднощі. Як падаєш у брудну річку, то в біду потрапиш, у борги. Річка - людське життя: як тече вода чиста, то щось добре припливе, а як мутна, то недобре.
РОЖА
Пишна, гарна - кохання; зривати - досягати бажаного. Нюхати рожу - кохання вже недосяжне, втрачене. Букет рож - до одруження.
РОЗМОВА
Ясно, чітко говорити вві сні - прибуток. Говорити про залізо - віщує хворобу в домі
РОСА
Роса - благодать, достаток.
РУЇНА
Присниться якась руїна - розчарування. Руїна - досягнеш глибокої старості.
РУКИ
Руки бачити чисті - радість, допомога; мити руки - звільнитесь від важких турбот; руки волохаті - успіх у справах, гроші. Руку подавати - хтось потребує вашої допомоги. Втратити руку - смерть сусіда або людини, котра вам сприяла. Багато рук - наживаєшся нечесно, працею інших.
РУМ'ЯНОК
Глибока старість. Нюхати - до інтимних стосунків.
РУШНИК
Коли присниться рушник вишитий - жди від когось листа довгожданого. Коли сниться полотно - буде якась дорога далека, а коли рушники - дорога близька. Рушники мокрі стелить - слізна дорога (покійник, москалі). Рушник - до смерті.
. РУШНИЦЯ
Як присниться рушниця, то буде щось погане, якась сварка.
САД
Сад - досада.
Сад квітучий - здійснення бажань, успіх; запущений - самотня старість. Садок зацвів - мрець. Садок зацвів - бережіть усю сім'ю.
САК
Твої вороги наставляють на тебе сіті.
САЛО
Сало - слава. Сало їсти - хвороба; мати на собі -багатство.
САПА
Сапа, щось сапати - плітки.
СВАРКА
Чути вві сні сварку, сваритися - неприємності.
СВИНЯ
Свиня (поросята) - гості. Свині сняться - наговір, крадіжка, злодії, слабість. Чорна свиня - неприємність, ворог. Якщо свиня з поросятами вийде з двору, це брехня виходить із твого двору; а ввійшла в двір - поганий на тебе поговір У двір. Якщо сниться свиня - то це недобра людина прив'яжеться. Свині - смерть.
СВІЧКА
Свічка - свідок. Сняться свічки, що горять, - мрець буде. Коли сниться свічка воскова - це смерть; свічка біла - це свідок на суді. Свічка палає - радісний день.
СВОЛОК
Сниться до пожежі
СЕРЦЕ
Сниться, що чуєш биття власного серця, - потрапиш у складну ситуацію. Закривавлене, зранене серце - зневага, неприємна пригода.
СЕСТРА
Сестра присниться - до щастя. "Сестра сниться - подарунок одержиш"
СИНИЦЯ
Домашні клопоти; гості; вірна любов.
СИР
До пошесті, їсти - сварка в родині
СИТО
Шкода в господарстві, борги.
СИЧ
Смерть у родині.
СІЛЬ
Коли сниться сіль - в хазяйстві буде щось добре. Сіль розсипати - сварка.
СІНИ
Гості в дорозі.
СІНО
Як сниться сіно, то це погана прикмета, буде якась біда, мрець чи слабість. Як сниться, що сухе сіно возиш, то обов'язково будеш мерців возити.
СІРНИКИ
Присняться сірники - гнів, запалені -небезпека.
СКАТЕРКА
Як сниться скатерка, то це дорога.
СКИРТА
Скирта сіна або соломи - хвороба. Якщо скирта вві сні розпадеться наполовину, то половина шлюбного життя буде сприятлива, добра, а половина - погана або й розлука.
СКЛО
Ходити по склі - небезпека; різати скло - до одруження. Скло побите - недуга.
СКОТИНА
Як присниться рогата скотина, то це до смерті.
СКРИНЯ
Діра, дірка в скрині, порожня скриня, скриня розвалилася - все це сниться до смерті. "Проти п'ятниці мені приснилась скриня повна добра, а у вівторок батько умерли". хоронила разом чоловіка й зятя...".
СКРИПКА
Скрипка - злагода в сімейному житті.
СЛИВИ
Як сняться сливи - знайомство. Коли сняться сливки, то буде сварка, гиркання чи лайки з кимось; сльози. Сливи їсти - слабість.
СЛІПИЙ
Перешкода в торгівлі. "Як, буває, присниться сліпий, то це прикмета, що хтось тебе посварить або й облає ні за що" СМЕРТЬ
Як хто тобі каже, що ти помреш через який рік або так в який час, то це означає, що вмруть твої злидні через стільки часу. Як сниться чиясь смерть, то буде навпаки: не смерть, а довге життя. Сниться, що вмираєш, то будеш жити. Якщо сниться, що хтось уночі під вікном тебе будить - гукає і називає по імені, а ти встаєш і виходиш - там нема нікого, то скоро помреш.
СМЕТАНА
Сметана як сниться, то це гарна прикмета, прибуток.
СМІХ
Смієшся вві сні - будеш плакати.
СНІГ
Кажуть, як сніг сниться, то це буде якийсь сміх із когось. Коли сниться зима, сніг, то це, кажуть, що вже хтось когось розлюбив. Коли сниться людині, що ходить босими ногами по снігу, то це ознака того, що впаде у великі злидні. Сніг - несподіванка. Як почуєш, то за плечима мороз буде драти. Сніг - благополучно все буде. Сніг - любовне побачення; йти снігом - приємне здивування.
СОБАКА
Собака - приятель, друг, але як укусить - то недобре, хтось "вкусить", буде якась напасть. Собака - ворог. Як присниться вовк або собака, то хто-небудь нападеться. Як сниться собака, то з кимось посваришся. Коли сниться, що собака лащиться, то це означає сватання. Коли дівчині сниться, що її вкусив собака, то це точна прикмета, що скоро вийде заміж. Собака порве дівчині спідницю - вона вийде заміж. Собачий гавкіт - напасть якась. Якщо собака вві сні рве і кусає, то це означає побої в дійсності. Як сниться цуценя, то скоро здибаєшся з другом дитинства або він прийде до тебе в гості. Собаки - люди балакатимуть про тебе щось лихе. Собака чорний - друга побачиш; вірність. Собаки всіх інших мастей - то вороги. Собака лащиться - бійся сусіда, кусається - бути біді через сусіда.
СОВА
Сова сниться до пожежі. Сова - смерть близької людини.
СОКИРА
Сокира - втрата майна чи борги; рубати щось сокирою - колотнеча, неспокій.
СОЛДАТ
Солдат присниться - хвороба; попередження про небезпеку. "Коли сняться солдати, то буде дощ"
СОЛОВЕЙКО
Новина.
СОЛОМА
Дурні плітки, невдача, пуста справа, як горить - не журися даремно.
СОНЦЕ
До сходу сонця не треба розповідати домашнім страшного сну, бо справдиться. Сонце присниться слабому - одужає. Сонце ясно світить - ясне життя буде. Сонце - то добре; сонце проти мору. Як сниться дуже сонячна погода - буде весело, радісно. Сонце світить червоно - на втрати. Як присниться сонце - дівчина або хлопець полюблять; старшим людям -весело, буде чарка. Сон добрий. Коли сниться, що гарно зійшло сонце, то задумане діло чи якась важлива справа будуть обов'язково виконані з успіхом. Сонце - смерть, загубить десь на ярмарку чи де мати дитя і не знайде - воно помре. Сонце сходить - подарунок, зміна в житті, хороші вісті. У темряві зійшло сонце, стало скрізь ясно - ваші переживання позаду. Затемнення сонця бачити - велика біда. Чорне сонце - смерть.
СОНЯШНИК
Матимеш визнання. Клюють горобці - будь обережний.
СОРОКА
Приснилася сорока - так і знайте: це до вашої хати влізе якась брехуха. Сорока - сварка, обман.
СОРОЧКА
Сорочка - буде від когось довгожданий лист-звістка. Прати сорочки - захворіти. Білу сорочку одягати вві сні - радісні новини. Брудна сорочка - невірна жінка. Якщо дівчина-наречена шиє своєму майбутньому чоловікові сорочку і на ній багато вузлів, то життя молодого буде довгим. Якщо ж сорочка шиється легко, гладенько, то життя чоловіка буде коротким: може, не встигне й зносити цієї сорочки.
ТАНЕЦЬ
Танцювати, веселитись - плакати. Танцювати - сваритися; танець вві сні -зле, невдача.
ТАРГАН
Таргани - погана прикмета, може бути щось лихе, клопоти в домі.
ТЕАТР
Театр бачити вві сні - повідомлення про смерть знайомої людини.
ТЕЛЕФОН
Хтось обдурить тебе
. ТЕЛИЦЯ
За твоєю спиною сміються.
ТЕМРЯВА
Бути в ній - небезпека.
ТЕРЕН
Клопоти і зубожіння, терпко.
. ТЕЩА
Новина. Стережися, щоб тебе не оббрехали.
ТИГР
Злий ворог.
ТІТКА
Родинні клопоти.
ТКАНИНА
Якщо сниться багато тканини -клопіт.
ТОПОЛЯ
Висока, струнка - безжурне життя аж до глибокої старості; крива, зів'яла, суха - втрати в господарстві, хвороба.
ТОРБА
Втрата. Пуста - ти скупий, з грішми гне несися високо; тяжка - журба велика.
ТОРТ
Бачити - остерігайся жінок, їсти - родинне свято.
ТРАВА
Трава - люди. Зелена трава присниться - на щастя, успіх. Косити траву - великі клопоти.
ТРІСКИ
Тріски присняться - печаль.
ТРУНА
Порожня - довге й щасливе життя; з трупом - на зміну погоди.
ТРЯСОВИНА
Якщо присниться, що тонете в трясовині - серйозний промах, невдача.
ТУАЛЕТ
Коли сниться, що підеш в туалет, - нова любов. Туалет - неприємності, впасти в нього - одержати гроші, золото
ТУМАН
Туман - невідомість, нерішучість. УСТАНОВА
"Сниться якась державна установа (казенний дім) - то зле
УЧИТЕЛЬ
Як присниться вчитель - важка фізична праця. Учитель: здобудеш честь і повагу.
СПАННЯ
Сниться, що спиш, лежиш - до хвороби. Спати біля дівчини - добра надія; спати ходячи - близьке нещастя; спати на траві -радість, безтурботність.
СПИНА
Спина - старість. Оголена спина жінки - можлива втрата грошей. СПІДНИЦЯ
Спідницю як бачиш у сні, то для дівок це добре - побачиться із своїм милим. Нова спідниця - лист; подерта - неслава. Як сниться, що жінка ходить без спідниці, то помре чоловік, а вона залишиться вдовою. Купувати спідницю - готуватися до забави, весілля. Червона спідниця - радість, чорна - смуток, журба.
СТАВОК
Ставок у лататті - щось утратиш, але згодом і придбаєш; а якщо у рясці - мандрівка сушею, недалека, але важка дорога.
СТАРОСТА
Як присниться староста, то матимеш якийсь захист своїх прав.
СТАТУЯ
Жіноча - серцева хвороба, чоловіча -небезпека.
СТЕЖКА
Широка, гарна - до щастя; вузька - незручності. Стежка догори - тяжка праця, донизу - небезпека, неприємність.
СТЕЛЯ
Стеля - застереження; падіння стелі - до смерті.
СТЕРНЯ
Випробування, тяжкі перешкоди; золотиста - обман, колюча - неприємності, образа.
СТІЛ
Стіл - престол, радість.
СТОВП
Радість твоя переміниться в плач.
СТРАЙК
Як присниться страйк - то будуть якісь сварки, неприємності.
СТРАХ Страх - домашня незлагода; боятися чогось вві сні - зміна в справах. СТРІЧКА
Стрічки (лєнти, бинди) присняться - то плітки, брехні, людські язики. Як присняться бинди, то буде пожежа. Бинда, стрічка - дорога.
СТРУМОК
Струмок - зміна місця в житті; зустріч із давно втраченим; радість.
СТУПНІ
Присняться ступні, ви ними ступаєте - нове кохання, любовна інтрига.
СУД, СУДДЯ
Як сниться суд - клопоти. Суд - невдячність. Суддя - доб'єтесь справедливості, захистите свої права.
СУК
Перешкода; жінкам - любощі, дівчатам - втрата цноти.
СУМ
Засмученим бути - одержати допомогу від друзів.
СУСІД
Клопіт, плітки, метушня.
СХОДИ, СХОДИНКИ
Підійматися ними вгору - успіхи, опускатися - невдачі; сходинки поламані - перешкоди, вороги, недоброзичливці
ФАРБА.
Купувати - прибуток, фарбувати щось - ти занадто язикатий. Фарба червона - сором, сварка; біла - благородні наміри; чорна - жалоба, смуток; зелена - здоров'я, сповнення бажань; рожева - веселе життя; сива - зневіра; олійна - збільшення маєтку. .
ФАРТУХ .
Як присниться фартушок, то це, кажуть, якась брехня, брехливі розмови; подертий - розлука. .
ФОНТАН.
Фонтан - велика радість, несподіванка; гроші. .
ФОТОКАРТКА.
Як бачиш у сні фотокартки, то скоро буде несподіванка. .
ФРУКТ.
"Бачити фрукти або овочі - невдача.
ХАТА .
Перебиратися в нову хату - вмерти. Будинок без вікон і дверей - труна цій людині падає. Як сниться, що будують нову хату, то це дуже погано. Коли хати гарні сняться - багатство. Впаде стіна в хаті чи в хліві, то хтось вмре в цій хаті (родині). Голі стіни в хаті - смерть рідного. Впала стіна - мрець рано чи пізно. Як замкнена хата - то смерть, недобре. Стіна падає - біда валиться на голову. Як випаде сволок, то вмре господар чи господиня, а як стіна, то хтось із рідні. Коли сниться кому-небудь із членів сім'ї, що в них у хаті музика, танці, - в тій хаті буде мрець. Коли сниться, хату будуєш, - на хворобу. Вам будують хату: світла й гарна - ваше життя, чорна й без вікон - гріб. Буря зірвала верх із хати - остерігайтесь трагічного лиха. Будувати, ставити, мастити хату - до смерті. Хата розвалюється навпіл, падає сволок, стеля падає, стіни валяться (особливо - покутня стіна), піч падає, комин - все це до смерті. Хата присниться - зміна в житті. Хату замітати - гості; позбутися ворогів. .
ХВИЛЯ.
Хвилі - несподівана близька дорога, мандрівка. Хвилі - хвилювання, почуття. Хвиля гонить - пожежа, втрата. .
ХВІРТКА.
Хвіртка - приниження. .
ХВОРИЙ, ХВОРОБА.
Бути вві сні хворим - не турбуйтеся, із вашим здоров'ям буде все гаразд. Відвідувати хворих - прохання ваше виконають; доглядати за хворим - матимете радість і щастя. "Хворий - сира погода "Як сниться болячка якась, то буде гарне, добре здоров'я.
ХІРУРГ.
Хірург присниться - велика неприємність. .
ХЛІБ.
Напечений, гарний хліб - радість, багатство. Хліб чорний - печаль, білий - радість. Хліб печений - недобре, печаль. Бачити хліб або булки - велике горе, а їсти хліб - ще гірше. Як булки сняться, то добрий сон, гарна прикмета. Пшеничний печений хліб - печаль, нещасливе сімейне життя. "Хліб печений як присниться, то значить печаль.
ХЛІВ.
Хлів - сором. Хлів повний - багатство, порожній - бідність; нечистий - зле. .
ХЛОПЕЦЬ, ЮНАК.
o Як дівчині сниться, що напав хлопець -клопіт, напасть. Юнак присниться - буде прибуток. .
ХМАРА.
Як сняться хмари - здоров'я. Хмари - зміна подій. . Над селом чорна хмара і страшна громовиця - війна або стихія. Хмара з блискавкою - суд. .
ХМІЛЬ.
Рвати - прибуток. Захмеліти - до хвороби. .
ХОДЬБА.
Ходити босоніж - великий здобуток; придбаєш дім. .
ХОРУГВА.
Червоні хоругви - перед пожежею. .
ХРЕСТ.
Хрест - тягар. Бачити хрести вві сні - страждання або й війна. .
ХРІН.
Для хворих - виздоровлення, здоровим -любов. .
ХУЛІГАН.
Присниться хуліган чи гурт хуліганів - сварка з рідними. .
ХУСТКА.
Хустка - звістка. Хтось дав чи купили хустку: білу - добра звістка, чорна - сумна. Біла хустка вві сні вказує на лист із приємною новиною, чорна - із недоброю. Коли сниться хустка - то багатство. Коли сняться чорні хустки (особливо молодим), то це ознака любові; рябі у велику клітку - обов'язково будуть листи; різнокольорові, барвисті хустки - до сватання. Хустка червона - вістка про слабість. Сниться хтось у білій хустці чи просто біла хустка - звістка про хворобу того, хто в хустці. Дівчина в чорній хустці - слабість. .
ХУТРО.
Одягати чи бачити хутро - сварка. .
ЦАП
Цап вві сні - погано: це чорт. Цап для чоловіків - жінка влюбиться, для жінок - неприємність.
ЦАР
Цар присниться - велика несподіванка. "Як сниться царська родина - гаразд.
ЦВИНТАР
Коли сниться, що дівчина йде повз цвинтар і намагається його минути, то до неї буде свататись жених, але покине. По цвинтареві ходити - до благополуччя. Цвинтар - програш. Гуляти по цвинтарі - до смерті.
ЦВІТ
Таємна любов; іноді до хвороби.
ЦВЯХ
Забивати цвях - приймати правильне рішення.
ЦЕРКВА
Церква - чужа сторона, чужина. Як сниться церква тому, хто в неволі, то це прикмета, що скоро вийде на волю. Церква - тюрма. Як сняться церкви - буде якесь терпіння. Церква, ікона, тісто, булки в печі -печаль. Церква - розмови. Перед весіллям приснився матері її син у церкві.
ЦИБУЛЯ
Цибуля - негарно, щось погане буде; хтось нишком посердиться.
ЦИГАН
Циган - обман, бути обманутим. Циганка - любов. "Коли сняться цигани, то так і стережись якогось обману"
ЦУКЕРКИ
Цукерки, мед, цукор - до смерті, бо входять до складу панахиди.
ЦУКОР
Цукор - неприємність. Цукор - прибуток, щось має бути незабаром добре. Коли сняться цукор, хліб або гриби, то буде прибуток.
ЧАЙ
Чай пити - несподіванка; задоволення. Чай у кімнаті - крадіжка.
ЧАКЛУН
Бачити вві сні чаклуна або чаклунку -захворіти.
ЧАПЛЯ
Чапля - зрада в коханні. Новина.
ЧАСНИК
"Сниться жінці, що господиня садить на великій грядці часник головками. Це означало, що голову сім і - господаря заховають у землю, що згодом і трапилось...". Часник - недобрі вісті; їсти - здоров'я.
ЧАШКА
Чашка (мити її) - йти в гості.
ЧЕРЕШНЯ
Як сниться, що черешні цвітуть, дерево цвіте - недобре. Черешні (ягоди) - сльози.
ЧЕЧЕВИЦЯ
"Чачавиця - то то буде молодиця.
ЧИТАННЯ
Читати цось вві сні - щось отримати.
ЧОБОТИ, ЧЕРЕВИКИ
Як сняться чоботи, черевики, то буде якась дорога, поїздка. Нові чоботи - новина, а старі - сором. Нові чоботи - нова дорога, ще не усвідомлена. Старі чоботи - стара, відома дорога. Порвані чоботи - то зле.
ЧОВЕН
Човен - несподіваний лист. Плисти в човні - вмерти; розлука. Перекинутий човен - до смерті.
ШАБЛЯ
Шабля - любовне побачення. Вирок.
ШАПКА
Клопоти. Купувати - неприємний гість; згубити - втрата; носити - прибуток.
ШАФА
Шафа - нудьга; прибуток у господарстві; гріб.
ШИБЕНИЦЯ
Мати фальшивих друзів; бачити себе на шибениці - небезпека.
ШИЛО
Довідаєшся про неприємні справи.
ШИНОК
Присниться шинок - більше дбайте про оселю, в ній безладдя.
ШИЯ
Шию бачити - почесті, влада, спадщина.
ШКІРА
Шкіра гладенька, чиста, шовковиста - ваші творчі задуми здійсняться.
ШКОЛА
Сварка, плітки. Школярі - клопіт. Темні, чорні учні в закритій кімнаті (класі) - до смерті того, хто з тими дітьми (який учитель).
ШЛЮБ
Шлюб брати - успіх у справах; повернешся до виконання своїх обов'язків. Пошлюбитися з нареченою в білому - до хвороби й смерті.
ШУБА
Шуба вві сні - велика сварка, скандал. "Шуба - перейдеш в нову хату"
ЩІТКА
Присниться щітка - зрада, плітки, новина.
ЩУКА
Щука - це твоя пара тобі буде. Щука - сварка з начальством.
ЩУР
Щур - звістка про поганого друга.
ЮВІЛЕЙ
Ювілей святкувати (відзначати) - радість.
ЮРБА
похорон.
ЯБЛУНЯ, ЯБЛУКО
Яблуні - злидні. Деревина одна, висока - з кимось діло матимеш неприємне, сварка. Яблука - радість. ) Сняться яблука як кому: одному -сльози, іншому - добре; яблука спілі -добре, зелені - печаль. Як сняться яблука, то це гарна прикмета, - збудеться, що задумав. Сняться яблука дівчині чи хлопцеві, то ,' це буде з тієї сторони його (її) дружина (чоловік). Коли сняться яблука жонатим, заміжнім - це на прибуток, на добре. Як сняться гнилі яблука, то це на погане життя. Коли сниться, що їси чи рвеш яблука, то це прикмета, що незабаром захворієш. Сняться яблука - повинен одержати гроші. Кислі яблука їси - туга, печаль. Яблука спілі, червоні - чогось червоніти, сором. Падіння двох яблук із яблуні вві сні означає народження близнят. "Яблука сняться - умреш"
ЯГОДИ
Ягоди - сльози. Ягоди - успіх у справах. Сушені ягоди - перед хворобою.
ЯЗИК
Язик ~ пуста балаканина.
ЯЙЦЕ
Яйця як присняться, то якісь гості будуть. Яйця - з'ява. Яйця бити - нещастя. Яйця - це клопіт. Збитки. Сварка. Яйця - візит. Яйця - переживання. Якщо багато яєць у гніздах - сварка, неприємність.
ЯКІР
Якір вві сні - надія.
ЯЛИНА
Ялина в лісі - погана звістка; ялинка з іграшками - подарунок. Ялина - чужина.
ЯМА
Вилізти з ями вві сні - вийти з горя, з біди. Впасти в яму - впасти в біду. Коли сниться яма і що-небудь із свого власного кинеш туди чи ненавмисне впаде, то це з рідні хтось помре. Яма - побоювання. Яма - до смерті. "Коли сниться яма, то це поганючий сон: жди якогось нещастя".
ЯР, РІВ Яр
До смерті. Іти яром - перед смертю.
ЯРМАРОК
Присниться дівчині ярмарок - до заміжжя, але невдалого. Розпусне життя. Ярмарок, базар - плітки на вашу адресу.
ЯХТА Бачити яхту - нове захоплення в любові.
ЯЧМІНЬ
Як присниться ячмінь - буде удача в хазяйстві.
ЯЩІРКА
Ящірка вві сні - розчарування в комусь або в чомусь. Несподівана якась напасть.
Категорія: Жанри фольклору | Додав: genamir (02.08.2013)
Переглядів: 7610 | Рейтинг: 2.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024