Неділя, 22.12.2024, 13:24

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Учнівська творчість [16]
Методичні матеріали [14]
Сторінками книг [27]
Аматорська творчість [19]
Письменники-земляки [20]
Уроки літератури рідного краю [13]
Фольклор регіону [1]
Новорічні свята [5]
Свята літнього циклу [5]
Рослини-символи [12]
Вишивка [7]
Жанри фольклору [17]
Міфологічні персонажі [38]
Українська кухня [3]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:13:24


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1433
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Літературне краєзнавство » Учнівська творчість

Гордієнко Наталія. Розвиток сільського туризму у Володарському районі
   Я народилась і живу в селі на Київщині. Ландшафти і мальовничість цієї землі, древньої, із славною історією, не можна зрівняти ні з якими іншими - благословенно вродливий і щедрий край. Тут народились, жили, працювали і продовжують творити відомі українські письменники, театральні діячі, композитори, співаки, художники, художники-аматори, скульптори, народні умільці, науковці.
   Я горджусь тим, що мені пощастило жити на цій благословенній землі. Тому своє майбутнє я хочу пов'язати з діяльністю , яке забезпечить розвиток і процвітання рідного краю.Я часто задумувалась, а що я б зробила, якби була керівником району. Для нашого району, який не має значних покладів корисних копалин і розвинутої промисловості, привабливі краєвиди є чудовим засобом для поліпшення економіки та умов життя місцевого населення. Я вважаю, що розвиток сільського зеленого туризму є дуже перспективними напрямком розвитку у нашому районі. Дуже часто, коли говорять про туризм найчастіше це пов'язують з Карпатами або з Кримом, але в нас, на Київщині, є багато куточків з унікальною природою і краєвидами. Часто по телебаченню, в журналах можна побачити або прочитати як ці природні багатства використовують в інших країнах.Для сільських жителів тут є не абиякі можливості заробити. Адже їхні оселі є потенційним місцем проживання та харчування туристів. Тому не дивно, що у більшості країн сільський туризм розглядається як невід'ємна складова частина комплексного соціально-економічного розвитку села. На заході сільський туризм вже давно прижився. Я думаю, що це може бути досить перспективним і в нас. 
    В мене є досить багато друзів, які проживають місті,яким просто набридли далекі краї з історичними пам'ятками і хочеться чогось свого, рідного, простого. Наша Володарщина має для цього всі перспективи. Ми маємо багатющу історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, гарні краєвиди, які можуть бути перспективними місцями відпочинку. Ті, хто має рідних в селі, залюбки тут відпочивають. Але є багато міських жителів, таке званих «дітей асфальту», яким життя в селі здається екзотикою. Побувавши в Київському зоопарку, я була сильно здивована, коли побачила, що найбільше дітей в павільйоні з домашніми тваринами. Вони з задоволенням біля них грались, годували. Причому невелика порція корму коштувала досить дорого, але це не зупиняло ні батьків, ні дітей. Принадою для них служать звичайні корови, кози, коні, сади або городи.Все це вони могли б отримати в сільській садибі. Адже тут вони зможуть не тільки спостерігати за тим, як вирощують рослини та доглядають за домашніми тваринами, але і брати в цьому безпосередню участь.
    Мій брат, який приїздить в гості з міста, вважає цікавою пригодою пасіння череди корів на лузі. Такий своєрідний відпочинок дає їм змогу більше дізнатися про країну і звичаї її населення, виховувати дітей в дусі національних традицій.Я вважаю доцільним створення при райдержадміністрації консультаційного центру, який буде надавати населенню допомогу в організації сільського туризму, вести роз'яснювальну роботу серед населення, допомагати з оформленням документів, сприяти отриманню пільгових кредитів для оформленням сільських садиб. Доцільно також проведення семінарів і круглих столів як серед жителів району які зможуть займатись цим бізнесом, так і серед потенційних клієнтів.
    Для популяризації сільського туризму на Володарщині можна створити сайт який буде містити інформацію про сільські садиби, послуги та рекламувати даний відпочинок. В нас, на Володарщині можна розвивати такі види зеленого туризму: агротуризм і екотуризм.
    Агротуризм — це різновид сільського зеленого туризму, який несе пізнавальний і відпочинковий характер. Він пов'язаний з використанням підсобних господарств населення або земель сільськогосподарських підприємств. За кордоном дуже часто пропонують відпочинок, під час якого міські жителі мають можливість, наприклад,брати участьв збиранні винограду, видавлюванні з нього соку, виготовленні вина. Але я більш, чим впевнена, що більшість нашим міських жителів має не зовсім чітке уявлення про вирощуванні наших місцевих сільськогосподарських культур. Привабливим також може бути безпосереднє спілкування з домашніми тваринами. Часто крім звичних для сільських родин домашніх тварин в наших фермерів можна зустріти і екзотичних страусів, осликів та інших, що також є досить привабливим. На Володарщині є досить багато дрібних фермерських господарств, які могли б займатись цим видом бізнесу.Кожен з господарів «агросадиби» є власником маленької частинки свого краю і має можливість показати матеріальну, духовну культуру свого села, давні обряди та звичаї, якого так не вистачає в нашому сучасному повсякденному спілкуванні й співіснуванні. В значній мірі це стосується великих міст. І наше українське село має передумови щоб стати прикладом ввічливості, високої моралі, чесного та довірливого ставлення один до одного.         Сучасний міський турист, обираючи місця для відпочинку, вибирає екологічно чисті території. Наша Володарщина, в зв'язку з відсутністю великих промислових підприємств, має тут значні переваги. 
    Також досить перспективним видом сільського туризму в нашій місцевості є екотуризм. Це науково-пізнавальний вид сільського зеленого туризму. Він характерний для сільських місцевостей і сіл, які багаті історично-культурними об'єктами, чудовими ландшафтами. Організаторами такого відпочинку може виступати сільська родина.Вона надає житло, забезпечує за домовленістю харчуванням, знайомить з особливостями місцевості, історичними пам'ятками. Це можуть бути екскурсії пішком, з використанням транспорту. Транспорт може бути автомобільний або кінний. В наших умовах можна також займатись змішаним туризмом.Він базується на фермерських господарствах, які вирощують худобу та овочі і додатково приймають туристів.На території Володарщини можна розробити кілька екскурсійних маршрутів, які будуть розраховані відповідно по часу, кілометражу і запитах. Володарщина багата такими пам'ятками архітектури і духовності як Пархомівська Покровська церква з її відомими фресками, Троїцька церква з її відомою іконою Рудосільської Божої Матері. Ці святині відомі далеко за межами нашого району. Господарі сільських садиб можуть проводити екскурсії самостійно, або користуватись послугами інших осіб. Зокрема це можуть бути вчителі, або підготовлені студенти і старшокласники, які влітку на канікулах і додатковий заробіток не буде зайвим. Один з таких екскурсійних маршрутів я хочу запропонувати. ( додаток 1) 
   Також велике значення має оформлення садиби. Туристів з одного боку міських жителів приваблюють садиби, з використанням елементів старовини. Вони хочуть відчути себе жителями давнього українського села. Але з іншого боку вони аж ніяк не хочуть відмовлятись від так званих зручностей. І тому такі елементи побути обов'язково мають бути враховано. Привабливими для туристів є різноманітні заходи пов'язані з народними святами і звичаями. Наші села є досить багатими на такі традиції, і при відповідному стимулюванні їх можна перетворити на видовищні дійства. Наші люди співучі і талановиті і власними силами зможуть відтворити більшість народних обрядів. Також думаю, було б досить перспективним організація і проведення ярмарок і свят основаних на давніх традиціях. Ми часто чуємо про подібні заходи в країнах Європи. Наприклад свято початку збору винограду, конкурс на кращого стригача вовни. Ці свята супроводжуються великими дійствами і приваблюють велику кількість туристів. Це може бути:

Ø Фестиваль мистецтв на Покрову «Пархомівська осінь», який буде проводитись біля перлини Володарського району Пархомівської Покровської Церкви. На ньому можна організувати виставку продаж художніх виробів місцевих митців, на яких так багата Володарщина. Також фестиваль може супроводжуватись традиційними покровськими святкуваннями. Святковою літургією в храмі. І я думаю, що з чудовою акустикою храму там неперевершено звучав би володарський хор.

Ø Свято Обжинок. Це свято має досить давню історію і багате традиціями. Сьогодні осучаснене Свято врожаювтратило дещо той давній народний дух і обрядовість. Що якраз найбільш і приваблює. Обрядові пісні, в'язання останнього снопа. У цьому снопі зібрана вся життєдайна сила поля, він має назву дідух. Його прикрашають калиною, квітами, перев'язують стрічками й урочисто заносять до хати. На Новий рік його ставлять на покуті, а виходячи в поле для першого засіву, домішують до насіння вимолочені з нього зерна. Відтворення великої кількості народних прикмет, дійств, пов'язаних з майбутнім врожаєм, танці пісні – все це може привабити потенційних відпочивальників. Також свято супроводжується ярмарком на якій селяни зможуть реалізувати свою продукцію.

   Також це можуть бути і інші свята, які традиційно проводяться на Володарщині. Але, щоб привабити відпочиваючих, потрібно проводити такі свята професійно, не перетворюючи їх назвичайні гулянки. В нас на Володарщині є досить професійних творчих людей, які можуть надати допомогу в організації і проведенні таких свят. Розвиток сільського зеленого туризму буде спонукати до покращення благоустрою сільських садиб, вулиць, а також стимулювати розвиток соціальної інфраструктури.

       Пропозиції щодо розвитку сільського зеленого туризму на Володарщині.

ü Прийняти районну програму розвитку сільського зеленого туризму на Володарщині.

ü Створення при райдержадміністрації консультаційного центру.

ü Проведення семінарів і круглих столів як серед жителів району які зможуть займатись цим бізнесом, так і серед потенційних клієнтів.

ü Організація і проведення навчаннядля організаторів сільського відпочинку.

ü Створення сайту, інформаційних матеріалів: буклетів, відеороликів, рекламних матеріалів, які будуть інформувати про дані місця відпочинку.

ü Підготовка та видання довідкових матеріалів який визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади надання селянами послуг у сфері сільського зеленого туризму.

ü Створення та благоустрій екскурсійних маршрутів на території Володарщини.

ü Створити творчу групу по відтворенню та проведенню фестивалів, ярмарок, народних і традиційних свят з залученням творчого потенціалу Володарщини.
Категорія: Учнівська творчість | Додав: genamir (09.11.2011)
Переглядів: 1993 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024