Субота, 27.04.2024, 02:04

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Українська мова [0]
Українська література [0]
Розробки уроків [14]
Презентації [3]
Уроки [28]
Презентації до уроків [0]
Вечори [19]
Методичні матеріали [60]
Планування [18]
Конкурси. Олімпіади [24]
Частини мови [18]
Синтаксис [10]
Лексика [2]
Розвиток зв’язного мовлення [13]
Види контролю [0]
Читання мовчки [7]
Аудіювання [6]
Тести [7]
Діалог [1]
Правопис [4]
Підсумкові контрольні роботи [1]
9 клас [22]
10 клас [14]
11 клас [18]
Фонетика [7]
5 клас [0]
6 клас [0]
7 клас [0]
8 клас [0]
Диктанти [1]
Контрольні роботи [4]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:02:04


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1428
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Вчителям-філологам » Діалог

10 клас

* Використавши деякі з поданих у рамці  висловів (за власним вибором), скласти та попарно розіграти діалоги, можливі між

 o   десятикласником та його першою вчителькою (висловити вдячність за виховану нею любов до книжки, літератури або математики, за мудрі поради);

 o   десятикласником та його матір’ю (батьком, сестрою) (висловити  вдячність  за подарунок, зроблений  до 1 вересня: книжку,  дискету,  компакт-диск  тощо);

 o   десятикласницею, яка влітку тяжко перехворіла, та її однокласницею, яка прийшла  відвідати її після повернення з лікарні (дівчина дякує за увагу, підтримку, гостинці, однокласниця – пропонує  допомогу).

 

Етикетні формули подяки

Відповіді на подяку

 

Дякую за …  Дуже (щиро, сердечно, красно) дякую. Безмежно (щиро) Вам вдячний!  Щире (сердечне, велике) спасибі! Із серця дякую! Прийміть мою вдячність (подяку). Як мені віддячитись Вам… Я  вам  зобов’язаний. Я Ваш боржник. Я перед Вами у боргу.

 

Прошу. Будь ласка. Аби Вам на користь. Богу дякуйте. Нема за що (ні за що). Не переймайтесь. Не варт уваги. Пусте. Спасибі й Вам. На що Бог споміг. Спасибі в кишеню не покладеш (жарт.) Благодареники за вареники (жарт.)

 

 

 * Використовуючи деякі з поданих у рамках (або самостійно дібраних) етикетних формул та фразеологізмів, скласти та попарно розіграти  діалоги, можливі за таких обставин:

 o   під час перерви учень  та вчитель ненавмисне зіштовхнулися  на сходах;

 o   під час уроку вчитель випадково зачепив портфель одного з десятикласників (портфель стояв на парті), з нього висипались зошити, книжки,  касети, дискети і т.под.;

 o   десятикласник спізнився на урок, а коли він увійшов до класу, з’ясувалося,  що його місце зайняв інший школяр, несподівано змінився розклад, тому  урок з іншого предмета веде інший учитель, а сам школяр, що запізнився, забув удома  портфель, зошити й ручку.

 

Етикетні формули вибачення

Фразеологізми

 

Вибачте (пробачте)! Даруйте! Простіть (будьте ласкаві, як  Ваша ласка)! Прийміть мої вибачення. Приношу свої вибачення. Дозвольте просити пробачення! Я хочу (мушу, маю, зобовязаний) просити пробачення. Перепрошую! Винен! Мені шкода...  Мені (невимовно, безмежно) жаль. Я дуже жалкую... Не гнівайтесь (не сердьтеся) на мене!

 

Не спіши, середа, раніше четверга (з козами на торг, поперед батька в пекло). Обережніше на поворотах. Ніг під собою не чуєш. Обоє рябоє (одним миром мазані). Ні живий ні мертвий. Ні пари з уст. Поспішиш – людей насмішиш. Очам не вірю (обман зору)! Перед носом. Обличчя горить (пекти раки). Не тепер, так в четвер. Не увібгати в голову. Пахне смаленим.  Не хлібом єдиним. Ні сіло ні впало. Ніде правди діти. Одвічна історія.

 

* Використавши деякі з поданих у рамці  етикетних формул, скласти та попарно розіграти  діалоги, можливі між

 o   десятикласниками та їхньою вчителькою, яка стала лауреатом  районного (міського) конкурсу "Вчитель року”;

 o   десятикласниками та їхнім товаришем, який став переможцем районної (міської, Всеукраїнської) предметної олімпіади;

 o   десятикласником та його ровесницею, яка  вигала гран-прі на районному (міському, Всеукраїнському, Всесвітньому) конкурсі краси.

 

Компліментарна формула

Фомула відповіді на комплімент

 

Ви чудово виступали! Ви незрівнянний! Ваша унікальність (здібності, талант) безсумнівна. Ви (Ваші знання, вміння, реакція) неперевершені! Ваша (мудрість, ерудиція, дотепність, винахідливість) фантастична! Дорівнятись до Вас ніхто не зможе! Ви наймудріший і найвродливіший! У Вас безліч талантів! Бережіть в собі іскру Божу! Шануйте свій талант! Ви приречені на успіх (перемогу)! Спілкування з Вами – насолода!

 

Дякую (дуже вдячний) за комплімент! Спасибі на доброму слові! Усе завдяки Вашій підтримці (допомозі). Радий це чути. Те саме можу сказати про Вас. Безмежно Вам вдячний за добрі слова! Найдорожча нагорода – це ваше схвалення. Спасибі, ви перебільшуєте! Ваше схвалення сприймаю як аванс. Сподіваюся виправдати Вашу оцінку. На таку оцінку я, звісно, не заслуговую!

 

Фразеологізми

 

Це Вам до снаги (під силу, по плечу). Тиснути руку (схиляти голову). Затамувати дух. Спробувати щастя. Придбати (створити) імя. Видно сокола по льоту. Зеленої Вам  вулиці (попутного вітру; під усіма вітрилами). Не йти второваною стежкою (піти проти течії). Не плентатися в хвості. Внести лепту. Виросли крила. Вирости у власних очах. Полонити серце. Не підставляти ніжку. Піднести на пєдестал. Кинути (підняти)  рукавичку. Не ховатися в кущі. Підписатися обома руками. Схиляти коліна. Поганий солдат, який не хоче бути генералом. По одежі стрічають. Прикінцевий акорд.

 

Категорія: Діалог | Додав: genamir (13.03.2011)
Переглядів: 10275 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024