П`ятниця, 26.04.2024, 09:45

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Години спілкування [24]
Бесіди [38]
Методичні матеріали [17]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:09:45


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1428
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Класним керівникам » Бесіди

Як діяти при отриманні загрози штормового попередження та під час стихійного лиха

В  останні роки погода в Україні стала зовсім непередбачуваною. Синоптики попереджають, що в подальшому температура повітря буде тільки рости вгору. У результаті глобального потепління, як стверджують метеорологи, на території нашої країни все частіше виникатимуть вітри руйнівної сили.

У залежності від швидкості переміщення повітряних мас вітри поділяються на шторми, урагани, циклони, тайфуни, торнадо (смерчі). Ці природні явища руйнують будівлі, знищують сільськогосподарські угіддя, викликають ушкодження комунікацій, руйнування населених пунктів, травмування та загибель людей.

Пам’ятайте, що треба робити при загрозі штормового попередження та під час стихійного лиха:

- уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про ситуацію (час, напрямок руху та силу вітру), рекомендації про порядок дій;

- зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям і людям похилого віку;

- підготуйте документи, одяг і зберіть найнеобхідніші й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на кілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках;

- підготуйте до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах;

- поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми, не ставте ліжко біля вікна;

- щільно зачиніть вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори;

- віконне скло заклейте по можливості, захистіть віконницями або щитами;

- перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі;

- якщо ви у човні й отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега;

- не користуйтеся ліфтами, електромережу можуть раптово вимкнути;

- зупиніться, якщо ви їдете автомобілем – виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення;

- уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику.

 

Основні правила поведінки під час грози, сильного вітру, шквалів

 

Сильні вітри, шквали та смерчі - стихійне лихо, яке виникає в будь-яку пору року.Фактори небезпеки грози, сильного вітру, шквалів: травмування, а інколи і загибель людей; руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їх верхніх поверхів і дахів; перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів; знищення садів та посівів на полях.

Дії при загрозі стихійного лиха та штормовому попередженні:

  • Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку (час, напрямок руху та силу вітру), рекомендації про порядок дій.
  • Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
  • Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.
  • Підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах.
  • Приберіть майно з двору та балконів у будинок (підвал), обріжте сухі дерева, що можуть завдати шкоди вашому житлу, машину поставте у гараж.
  • Поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великими шибами.
  • Щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло заклейте, по можливості, захистіть віконницями або щитами.
  • Навчіть дітей, як діяти під час стихійного лиха. Не відправляйте їх у такі дні у дитячий садок та школу.
  • Перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі.
  • Якщо ви у човні та отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега.

Дії під час стихійного лиха:

  • Зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку та сусідам.
  • Закрийте вікна та відійдіть від них подалі.
  • Загасіть вогонь у грубах, вимкніть електро- та газопостачання.
  • Зберіть документи, одяг та найбільш необхідні та цінні речі, продукти харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, ліхтарик, приймач на батарейках.
  • Перейдіть у безпечне місце. Сховайтеся у внутрішніх приміщеннях - коридорі, ванній кімнаті, коморі або підвалі. Ввімкніть приймач, щоб отримувати інформацію.
  • Не намагайтесь перейти в іншу будівлю - це небезпечно.
  • Не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть раптово вимкнути.
  • Обминайте хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. По можливості заховайтеся в підвал найближчого будинку.
  • Якщо ви на відкритій місцевості, притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев.
  • Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Не ховайтеся у ньому, а виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.
  • Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об’єктів та дерев.
  • Не наближайтесь до води подивитися на шторм, сильні вітри здіймають величезні хвилі на морі, які накочуються на берег. Ви можете загинути. 

Дії після стихійного лиха:

  • Зберігайте спокій, заспокойте дітей та тих, хто отримав психічну травму в результаті лиха, оцініть ситуацію. Допоможіть, по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.
  • Переконайтесь, що ваше житло не отримало ушкоджень. Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання. Обов’язково кип’ятіть питну воду.
  • Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу. Перевірте, чи не існує загрози пожежі. При необхідності сповістіть пожежну охорону. Не користуйтеся телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку
  • Не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть вимкнути.
  • Не виходьте відразу на вулицю - після того, як вітер стих, через кілька хвилин шквал може повторитися.
  • Будьте дуже обережні, виходячи з будинку. Остерігайтесь: частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях; обірваних дротів від ліній електромереж; розбитого скла та інших джерел небезпеки.
  • Тримайтеся подалі від будинків, стовпів електромереж, високих парканів та іншого. Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна ваша допомога.
  • Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

 

 

Зсуви – це зміщення мас гірських порід униз по схилу.  Їх причиною  може бути: землетрус; перезволоження ґрунту внаслідок  дощів, танення снігів; вивітрювання; земляні й вибухові роботи, вирубка  лісу на схилах пагорбів тощо.

Зсуви несуть велику небезпеку: руйнують будівлі, знищують сільськогосподарські угіддя, створюють загрозливі ситуації при добуванні корисних копалин, викликають ушкодження комунікацій, водогосподарських споруд, головним чином гребель. Зсуви, обвали також здатні викликати великі завали й обва­лення автомобільних і залізничних шляхів, руйнування будинків і споруд, населених пунктів, травмування і загибель людей.

Крім того, зсуви створюють умови для перекриття рік, внаслідок чого можуть виникати катастрофічні повені.

Зсуви можуть бути активними та неактивними. На їх ак­тивність впливає гірська порода схилу, що становить основу зсуву, а також наявність вологи. Швидкість руху зсуву може бути від 0,06 м/рік до 3 м/с. Зсуви характерні для західних областей України, а також узбережжя Чорного й Азовського морів. Площі зсувоне­безпечних процесів за останні 30 років зросли в 5 разів. Найбільшо­го зростання вони набули в Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Миколаївській, Одеській, Харківській областях і в Криму. Найзначніші осередки зсувів на території України зафіксовані на правобережжі Дніпра, на Чорноморському узбережжі, в Закарпатті та Чернівецькій області.

Останнім часом активізувалися зсуви у столиці України.Найбільші руйнування від зсувів у 2013 році сталися 6-7 квітня на Лисій горіде зі схилу сповзло до 400 кубометрів ґрунту, і на Богуславському спуску, на Подолі - обвалилося 500 кубометрів землі.

23 травня у Шевченківському районі столиці на вулиці Петрівській відбулися зрушення грунту, що призвело до руйнування гаражного кооперативу.

Селі– це паводки з великою концентрацією ґрунту, мінеральних часток, каміння, уламків порід, що раптово виникають в руслах гірських річок.

Від селевих потоків страждає населення Кавказу, Середньої Азії та Казахстану. В Україні селеві потоки трапляються в Карпатах і Криму.

3 червня  цього року через сильний дощ зійшов селевий потік на трасу «Ялта-Сімферополь». Його довжина становила 60-70 метрів, висота 40 сантиметрів. Ще  кілька селевих потоків зійшло  на трасі місцевого значення «Ялта-Форос-Гончарне».

Щоб зсув або сель не застали вас зненацька, необхідно:

–  уважно слухати і вивчати інформацію про обстановку, можливі місця та приблизні межі зсувів, а також інструкції про порядок  дій у випадку загрози виникнення зсуву. Особливо це стосується тих громадян, будинки яких розташовані на схилах або біля підніжжя гір і пагорбів, на вершинах, поблизу глибоких ярів тощо;

– повідомити про появу ознак зсуву органи місцевого самоврядування. Якщо у приміщенні починають заклинювати вікна й двері, просочується вода на зсувонебезпечних схилах, це свідчить про зсув.

   Правила поведінки під час зсуву:

–  якщо надійшла інформація щодо виникнення зсуву, дійте залежно від ступеня загрози та швидкості руху зсуву;                                                    

–  не панікуйте, зберігайте спокій;                                      

–   підготуйтеся до евакуації, з’ясуйте  у місцевих органах влади місце збору жителів для евакуації;                              

–   попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам і людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу;                         

–  швидко одягніться, візьміть документи й зберіть найцінніші та необхідні речі, невеликий запас продуктів на кілька днів, ліки, кишеньковий ліхтарик і радіоприймач на батарейках;                           

–   відключіть мережу електро-, газо- та водопостачання, загасіть вогонь у печах;                                

–  дійте негайно! При швидкості руху зсуву близько 0,5–1,0 метра за добу терміново евакуюйтесь у безпечне місце;                     

–  виведіть худобу в більш безпечне місце, а якщо немає часу, відкрийте хлів – дайте можливість тваринам рятуватися;                                

–   не користуйтесь ліфтом: його може заклинити від перекосу будинку;                     

–  при незначній  швидкості руху зсуву та наявності часу (кілька метрів на місяць), по  можливості, вивезіть своє майно  у заздалегідь визначене місце, відключіть усі мережі постачання; щільно закрийте вікна, двері, горищні люки й вентиляційні отвори; шибки, по можливості, захистіть щитами.                 

Категорія: Бесіди | Додав: genamir (31.07.2014)
Переглядів: 2712 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024