Субота, 27.04.2024, 08:12

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Години спілкування [24]
Бесіди [38]
Методичні матеріали [17]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:08:12


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1428
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Класним керівникам » Бесіди

Основні правила поведінки на дорозі та у транспорті

Основні правила поведінки на дорозі та у транспорті

 

При виході з будинку:

  1. Якщо біля під'їзду будинку можливий рух транспортних засобів, відразу зверніть на це увагу дитини і разом подивіться, чи не наближається до вас автомобіль, мотоцикл, велосипед тощо.
  2. Якщо біля під'їзду стоять транспортні засоби або ростуть дерева, що закривають огляд, призупиніть свій рух і озирніться: чи немає за перешкодою небезпеки. 

 Коли рухаєтесь тротуаром:

  1. Дотримуйтеся правого боку тротуару.
  2. Не ведіть дитину по краю тротуару: дорослий повинен перебувати з боку проїжджої частини.
  3. Маленька дитина має йти поруч з дорослим, міцно тримаючись за руку.
  4. Привчіть дитину, йдучи по тротуару, уважно спостерігати за виїздом з двору або з території підприємства.
  5. Роз'ясніть дітям, що закидання проїзної частини (камінням, склом) і пошкодження дорожніх знаків можуть призвести до нещасного випадку.
  6. Не привчайте дітей виходити на проїжджу частину, коляски та санки з дітьми везіть тільки по тротуару.
  7. При пересуванні групи дітей навчайте їх іти в парі, виконуючи всі вказівки дорослих, які супроводжують групу.

 Готуючись перейти дорогу:

  1. Зупиніться або сповільніть рух, огляньте проїжджу частину.
  2. Залучайте дитину до спостереження за обстановкою на дорозі.
  3. Коментуйте свої рухи: поворот голови для огляду вулиці, зупинку для огляду дороги тощо.
  4. Вчіть дитину розрізняти транспортні засоби, що наближаються.
  5. Не стійте з дитиною край тротуару, адже при проїзді транспортний засіб може зачепити.
  6. Зверніть увагу дитини на транспортний засіб, що готується до повороту, розкажіть про сигнали покажчиків повороту в автомобіля та в рухах мотоцикліста й велосипедиста.
  7. Неодноразово показуйте дитині, як транспортний засіб зупиняється біля переходу, як він рухається за інерцією. 

 При переході проїжджої частини дороги:

  1. Переходьте дорогу лише по пішохідних переходах або на перехрестях – по лінії тротуару, інакше дитина звикне переходити у невстановлених місцях.
  2. Йдіть тільки на зелений сигнал світлофора: дитина повинна звикнути, що на червоний і жовтий сигнали не переходять, навіть якщо немає транспорту.
  3. Виходячи на проїжджу частину, припиняйте розмови; дитина повинна засвоїти, що переходити дорогу слід мовчки.
  4. Не поспішайте і не біжіть; переходьте дорогу завжди розміреним кроком.
  5. Не переходьте дорогу навскоси, підкреслюйте і показуйте дитині щоразу, що йдете суворо поперек вулиці. Дитині потрібно пояснити, що це робиться для кращого спостереження за автомототранспортними засобами.
  6. Не виходьте на проїжджу частину з-за транспортного засобу або кущів, не оглянувши попередньо вулицю,  привчайте дитину робити так само.
  7. Не поспішайте перейти дорогу, якщо на іншому боці ви побачили друзів, родичів, знайомих, потрібний автобус або тролейбус. Поясніть дитині, що поспіх на дорозі – це небезпечно.
  8. Переходячи вулицю, навіть якщо нею рідко проїжджає транспорт, слід попередньо подивитись навколо. Поясніть дитині, що автомобілі можуть несподівано виїхати з провулка, з двору будинку.
  9. При переході проїжджої частини по нерегульованому переходу в групі людей дитина повинна уважно стежити за рухом транспорту, інакше вона може звикнути при переході слідувати за супутниками, копіюючи їх поведінку, не спостерігаючи за рухом транспорту. 

Безпека користування громадським транспортом:   

  1. Виходьте з транспорту попереду дитини, адже маленька дитина може впасти або  вибігти з-за нерухомого транспорту на проїжджу частину.
  2. Підходьте для посадки до дверей транспортного засобу лише після повної його зупинки. Дитина, як і доросла людина, може оступитися і потрапити під колеса.
  3. Не сідайте в громадський транспорт (тролейбус, автобус) в останній момент при його відправленні - може притиснути дверима. Особливу небезпеку становлять передні двері, тому що можна потрапити під колеса транспортного засобу.
  4. Навчіть дитину бути уважною в зоні зупинки – це небезпечне місце: автобус, що стоїть, скорочує огляд дороги в цій зоні, крім того, пішоходи тут часто поспішають і можуть випадково виштовхнути дитину на проїжджу частину.
  5. При очікуванні громадського транспорту стійте разом з дітьми тільки на посадкових майданчиках, а при їх відсутності – на тротуарі або узбіччі.
  6. Привчайте дітей міцно триматися за поручні, щоб при гальмуванні дитина не отримала травму від удару.
  7. Поясніть дитині, що входити в будь-який вид транспорту і виходити з нього можна тільки тоді, коли він стоїть. 

Під час руху автомобіля:

  1. Привчайте дітей молодшого шкільного віку сидіти в автомобілі тільки на задньому сидінні, не дозволяйте сидіти поруч з водієм, якщо переднє сидіння не обладнане спеціальним дитячим сидінням. Дитяче автокрісло необхідне і на задньому сидінні. Поясніть дитині, що у разі різкої зупинки  або зіткнення сила інерції кидає пасажира вперед, і він може вдаритися об вітрове скло або передню панель. При цьому дитина може отримати значні травми або навіть загинути.
  2. Не дозволяйте малолітній дитині під час руху стояти на задньому сидінні: при зіткненні або раптовій зупинці вона може перелетіти через спинку сидіння і вдаритися об лобове скло або передню панель.
  3. Дитину слід привчити, що першим з автомобіля виходить батько (мати), щоб допомогти зійти дитині і довести її до переходу або перехрестя.
  4. Не дозволяйте дітям перебувати в автомобілі без нагляду.
  5. Дитина повинна знати, що на велосипеді дозволено перевозити тільки одну дитину до семи років і то за умови, що велосипед обладнаний додатковим сидінням і підніжками.

 

Прихована небезпека міських вулиць

Мешканці сучасних міст живуть у напруженому, метушливому ритмі. Усі кудись поспішають, кудись запізнюються. Через цей поспіх інколи не помічають дивовижних речей, що їх оточують: – «Невже яблуні відцвіли?» або – «І коли це поспіли абрикоси?».

У шаленій круговерті життя люди не помічають й більш приземленого, того, що лежить під ногами – каналізаційні люки.

Серйозну загрозу життю та здоров’ю людини становлять незакриті й напівзакриті каналізаційні колодязі. Ступивши на чавунну кришку такого колодязя, можна отримати травми не тільки під час падіння, а й від удару кришкою по голові.

Тяжкі травми може отримати велосипедист, який заїхав переднім колесом на нещільно закритий люк.

Та найбільше від таких і так званих «безхозних» каналізаційних колодязів страждають діти. Адже дитина може не тільки отримати смертельні травми, а ще й потонути в каналізаційній трубі.

luk2

Жахливий випадок стався наприкінці квітня 2013р. у місті Дніпродзержинську — у відкритий колодязь провалився дворічний хлопчик.

Його тіло віднесло водами за двісті метрів від місця падіння. За три тижні після трагічної загибелі дитини в місті незакритими залишились сотні люків. Такі випадки трапляються в багатьох містах.

Окрім відкритих люків пересічних громадян також повинні насторожувати: звуки дзюркотіння води з під землі та пара, що виривається назовні, легка вібрація грунту під ногами, калюжі з коловоротами посередині, просідання асфальту тощо. Ці ознаки можуть вказувати на прорив водопровідних або теплових труб. Запам’ятайте: у жодному разі не можна наближатися до таких місць. Та картина, що ви побачили зверху – лише вершина айсберга. Насправді ж прорив води може бути набагато ширшим, ніж це видно. Весною 2013р. у Києві через прорив труби холодного водопостачання провалився під асфальт припаркований на тротуарі автомобіль. Яма, до якої потрапила машина була завглибшки 2 метри. Рятувальники, які прибули на місце інциденту, намагалися витягнути автомобіль за допомогою лебідки, проте їм це не вдалося. Для вилучення з ями машини на місце події викликали підйомний кран.

Тому, якщо ви помітили будь-які ознаки прориву води, у жодному разі не підходьте ближче, щоб роздивитися, не намагайтеся самотужки зарадити лиху.

Про цю подію необхідно негайно повідомити комунальникам, обгородити небезпечне місце (при можливості) та дочекатися ремонтну Нам, жителям міст, на своєму шляху ніяк не уникнути каналізаційних люків. То ж будьте пильними і не забувайте, яку небезпеку вони несуть.

 

 

Правила безпеки на залізниці

  • Дозволяється  переходити залізничні  колії тільки у встановлених місцях:  по пішохідних мостах, переходах, тунелях, переїздах тощо. На станціях,  де немає мостів і тунелів, слід переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені знаки «Перехід через колії».
  • Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно переконатись у відсутності потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо). При наближенні потяга треба зупинитись за межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у   відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
  • Наближаючись до залізничного переїзду, стежте за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг. 

Забороняється:

  1. Ходити по залізничних коліях.
  2. Переходити і перебігати через залізничні колії перед потягом (або   локомотивом, вагоном, дрезиною   тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше 400 м.
  3. Переходити колію одразу після проходу потяга (локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
  4. Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбаума  та   при червоному  світлі світлофора залізничної сигналізації.
  5. На станціях і перегонах  пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
  6. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
  7. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
  8. Підходити ближче ніж на півметра до краю платформи після оголошення  про прибуття потяга до його повної зупинки.
Категорія: Бесіди | Додав: genamir (31.07.2014)
Переглядів: 1839 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024