П`ятниця, 26.04.2024, 14:07

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Шевченківські дні [1]
Випускні вечори [22]
Новорічні свята [8]
Весняні свята [7]
Голодомор [4]
Чорнобиль [2]
Рідна мова [20]
Жіноче свято [10]
До Дня Перемоги [2]
1 квітня [4]
Державні свята [14]
Афганістан [3]
До Дня захисту дітей [3]
Природознавчі сценарії [10]
Козацькі свята [5]
Бібліотечні уроки [2]
Різне [14]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:14:07


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1428
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Сценарії » Державні свята

Україна - наш спільний дім
ТЕМА. «Україна - наш спільний дім»

МЕТА УРОКУ:
• поглибити відомості учнів про основні державотворчі події становлення незалежної України, познайомити з основними засадами демократичного та суспільного ладу України, з її досягненнями за роки незалежності;
• закріпити знання про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн, Основний Закон України - Конституцію), про такі поняття та категорії, як народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права та обов'язки; зміцнення громадянських якостей учнів;
• виховувати активного громадянина держави, сприяти формуванню ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім'ї, самого себе, почуття особистої відповідальності за долю своєї держави та народу.

ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна презентація.

Х І Д У Р О К У

Ми різні з материнської колиски,
Та всі ми діти щирої землі.
В родині вільній всі ми – українці,
Ми - України доньки і сини.

Вступне слово вчителя.
Привітання з першовереснем. Побажання успіхів на новому етапі здобуття освіти.
24 серпня 2011 року всі українці відзначають чудове свято - 20-річчя Дня Незалежності України.

Перегляд відеоролика «Моя країна – Україна».

Як свідчить історія, із тисяч народів і народностей світу лише 200 виросли в нації – створили свої держави й домоглися визнання світової спільноти, серед них й українська.
У духовному і політичному житті кожного народу є події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя. А рік той – тисяча дев’ятсот дев’яносто перший.
Сьогоднішній день Незалежності України – це результат тисячолітньої боротьби українського народу та його синів і дочок за право мати свою національну державу, яка повинна стати запорукою успішного розвитку суспільства як культурного, так і політичного.
Успіх нинішнього українського державотворення значною мірою залежить від того, чи зуміємо ми об’єктивно проаналізувати власний історичний досвід, зокрема усвідомити, як формувалася і функціонувала українська державницька ідея. Процес зародження й розвитку цієї ідеї виявився довготривалим, складним, а на деяких етапах й вельми суперечливим. Це великою мірою зумовлено надзвичайно непростою історичною долею українського народу, численними перешкодами на шляху становлення його етичної самосвідомості, жорстокими переслідуваннями тих, хто намагався підняти національне питання в умовах чужоземного поневолення.
Так склалося, що ми, звертаючи погляд на свою історію, знаходили переважно події сумні. Пам’ять наша міцно зафіксувала такі сторінки: татаро-монгольська неволя, панування польської шляхти, Голодомор 32-33 років, Велика Вітчизняна війна, Чорнобильська катастрофа, повені та катаклізми... Називаючи важкі сторінки нашої історії, ми зовсім не хочемо закреслити те велике і світле, яке підносить наш народ до вершин цивілізації, визначає його заслуги перед людством. Адже на нашому славному історичному шляху були і могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого, і перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ, і започаткування власної державності в Українській Народній Республіці.

Незалежність нашої держави стала реальністю. Україна має свій герб, прапор, гімн і державну мову. Подальше творення національної культури, розквіт рідної мови, звичаїв, традицій а відтак і держав – усе це незабаром торкнеться і вас, сьогоднішніх старшокласників.
Основними рисами людини майбутнього, якими й ви станете, мають бути: висока професійність, творчість, комунікативна духовність, які формуватимуть виважені духовні та моральні орієнтири , життєві цінності, закладатимуть підвалини відповідної поведінки у суспільстві.
За час своєї незалежності Україна подолала шлях від формальної республіки до відомої у світі держави, – більше 120 країн визнали її, а майже з 90 країнами встановлено дипломатичні відносини.
Шлях України – це шлях побудови самостійної демократичної незалежної правової держави, а не держави тільки етнічної . У цьому – джерело нашої внутрішньої стабільності і міжнаціональної злагоди.

Важливим етапом в житті країни є прийняття V сесією Верховної Ради України 28 червня 1996 року Конституції – Основного Закону України. Хочу зосередити вашу увагу на основних статтях Конституції.
(Бесіда про державну символіку, про історію виникнення та значення Державного Прапору України, Державного Гербу України, Державного Гімну України.)

Серце кожного свідомого українця завмирає при підйомі національного прапору, з першими звуками державного гімну, при спогляданні на герб, пробуджуючи патріотичні почуття.

Що ж таке, на вашу думку, патріотизм? ( відповіді учнів)

Бути патріотом це поважати, перш за все, свою націю ( її традиції, історію, інтереси на міжнародній арені і ін.), а потім вже інше.. Поважати себе, відповідати за свої вчинки, дії, слова, поведінку, бо ми є представниками своєї нації, ми - це наша країна.
Мені здається, що це стан душі, любов до країни, яка тебе виростила. Це почуття гордості до своєї країни, повага до її історії, мови, пошана до традицій і пильність до всіх подій, що трапляються як зовні, так і всередині.

На сьогоднішній день українська молодь все більше починає замислюватись над питанням патріотизму і відданості своїй державі. І це є винятково позитивною тенденцією в розвитку сучасного українського суспільства. Але дуже важливим є не допустити перехід патріотизму у так званий націоналізм. Недопустимо сплутувати ці два поняття. Ми маємо поважати свою країну і вірити в її непереможність, але ні в якому разі не можемо перебільшувати її значимість і силу, ставити її вище, ніж всі інші держави. Так, для нас Україна є найкращою і найріднішою. Так само дорога для кожного з нас, як і для кожної людини її Батьківщина.

Перегляд відеоролики «Духовні та культурні цінності України».

Що ж таке національний ідеал? (відповіді учнів)

Для української нації найголовнішими рисами є: віра в Бога, любов до рідної землі, мужність, любов і пошана до батьків і старших, турбота про менших і слабших, працьовитість, любов до природи, поетичність вдачі.

Скажіть, будь ласка, а що таке національна свідомість? (відповіді учнів).
Це усвідомлення людиною своєї приналежності до певної нації. Вона
включає в себе і формується на основі знання мови, історії, культури, місця України серед інших народів, ментальності українців. Обов’язковою ознакою сформованості національної свідомості є розуміння необхідності побудови власної держави, прагнення активної діяльності заради цього.

Робота над пам’яткою «Десять заповідей справжнього УКРАЇНЦЯ»

10 заповідей справжнього УКРАЇНЦЯ:

1. Любов до Батьківщини, народу, цілеспрямованість та наполегливість у досягненні життєвої мети.
2. Усвідомлення своєї належності до української нації почуття гордості за свій народ.
3. Інтерес до минулого, теперішнього та майбутнього своєї Батьківщини.
4. Почуття громадянського обов’язку та відповідальності перед Батьківщиною.
5. Готовність активно діяти на шляху становлення суверенної, правової, демократичної, соціальної держави, до праці в ім’я України.
6. Висока правосвідомість, повага до Конституції, знання законів, потреба в їх дотриманні; повага до державних символів.
7. Готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів.
8. Досконале знання державної мови, турбота про піднесення її престижу.
9. Повага до традицій та звичаїв рідного народу, усвідомлення своєї приналежності до нього як його представника, спадкоємця й наставника.
10. Прагнення до самовдосконалення своїх патріотичних рис, гуманістична мораль, яка охоплює доброту, чесність, чуйність, сумлінність, самоповагу.

Підсумок уроку.

В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та світ. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день. Досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними в громадському житті.
Сподіваюся, що кожен із вас відчув себе причетним до долі та історії нашої Батьківщини. Її щасливе майбутнє – це справа ваших рук і сердець.

Благословенна у віках земля
З хлібами щедрими під небом синім.
Велично й впевнено зійшла зоря
Нової України!
Вона в моїй душі, в серцях людей,
У радощах та у скрутну годину.
Ім'я її прекрасне і святе —
Повіримо в Україну!
Вона добро несе в новітній світ,
Довічну віру й пісню солов'їну.
Тож пам'ятаймо пращурів завіт —
Любити Україну!
Правічна і нескорена земля
Хлібами сходить у прийдешню днину.
Допоки світить праведна зоря -
Шануймо Україну!

Підготувала
учителька української мови та літератури Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст.№1
Кузьма Наталія Василівна.
Категорія: Державні свята | Додав: genamir (29.08.2011)
Переглядів: 3622 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024