Вівторок, 23.04.2024, 20:21

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Години спілкування [24]
Бесіди [38]
Методичні матеріали [17]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:20:21


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1428
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Класним керівникам » Бесіди

Як уберегти себе від травм взимку
Невеселий ”Хіт-парад” травм у зимовий період (статистика у відсотках):
1 місце: удари і розтягування - 37%
2 місце: переломи - 22%
3 місце: травми хребта і вивихи - 20%
4 місце: струс головного мозку - 13%
5 місце: рани - 8%

Головна рекомендація - виходити заздалегідь і не поспішати

1. Почнемо з найголовнішого – взуття
Не дивлячись на модні тенденції, в зимовий період необхідно дотримуватися правил - хай не красиво, але зручно і надійно. Надягаючи чоботи варто перевірити їх стійкість, особливу увагу звернете на підбори, які мають бути широкими і не більше 3-4 см. Якщо ваша мета: “отримати травму”, то високі підбори і подовжений ніс, що загинається догори, вже є гарантією попадання по одному з пунктів “хіт-парад травм”.
Для останніх раджу звернути увагу на взуття з ребристою підошвою, яка не ковзатиме і триматиме “зчеплення” з дорогою. Для тих, хто вийшов на вулицю і не слухав прогноз погоди, в якому повідомили про ожеледь, раджу захопити з собою щільний лейкопластир, смужки якого ви зможете приклеїти на підошву. При пересуванні на вулиці в ожеледь, слід пам'ятати приказку “тихіше їдеш, далі будеш”, навіть якщо ви поспішаєте, не прискорюйте крок, адже провести декілька днів(а то і місяців) на лікарняному ліжку не входить у ваші плани. Уявіть себе “лижником на маленьких лижах” і ковзаєте дрібними кроками по дорозі.
Прагніть уникати і неочищених вулиць, і доріжок, що розкотили, не варто ходити і по тільки що випавшому тонкому снігу (в більшості випадків, під ним - крижана кірка).

2. Аксесуари і предмети в руках
Для любителів носити сумки з довгим ременем через плече, раду: на час зимового періоду, відмовіться від них. При падінні така сумка зміщує центр тяжіння і не дозволить вчасно згрупуватися. Для літніх людей, головним помічником в пересуванні стане спеціальна тростина з гострим наконечником.

3. Одяг (пальто, шапки, шарфи)
Захищаючи верхню частину тіла (голову, шию, плечі), варто надягати теплу шапку і теплий шарф, що буде ефективніше з погляду закритих місць на тілі, чим, потім бути “укутаним” в гіпс, із-за того що ви вирішили скористатися громіздким капюшоном, який перекрив би вам видимість.
Для “цариць-королев”, які носять довгий одяг, рада - не треба користуватися громадським транспортом, але якщо, все-таки таке трапилося, пам'ятаєте, що при вході\виході з автобуса - поли краще піднімати, щоб услід ніхто не наступив.

4. Як падати на ожеледі
Не варто тримати руки в кишенях, якщо вони у вас замерзають, краще надіти рукавички або рукавички. Якщо ви втратили рівновагу, краще згрупуватися, головне пам'ятати, при падінні не рекомендується виставляти руки у напрямку до падіння, інакше їх можна зламати, або розбити в кров (для збереження тепла, ну і як ви вже зрозуміли, збереженню долонь, слід надягати рукавички або рукавички).
Падаючи - сідай. Сідаючи, ви зменшуєте висоту, з якою ви впадете.
Якщо ви впали на рівному місці, втягніть голову в плечі, і постарайтеся притиснути лікті бокам. При падінні потрібно прагнути впасти на бік (при падінні на спину часты травми хребта, переломи куприка).
Якщо ви спускаєтеся зі сходів, то ви можете зіткнутися з однією з проблем - слизькі сходів. При падінні на сходах, прикривайте голову руками і не намагайтеся сильно загальмувати.
У всіх випадках падіння, потрібно адекватно оцінити ситуацію:
НЕ схоплюйтеся різко на ноги, не біжите, якщо відчуваєте біль, краще удатися до допомоги перехожих, а ще краще викликати швидку допомогу.

Категорія: Бесіди | Додав: genamir (19.02.2011)
Переглядів: 2441 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024