П`ятниця, 19.04.2024, 06:56

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Години спілкування [24]
Бесіди [38]
Методичні матеріали [17]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:06:56


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1428
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Класним керівникам » Години спілкування

Обираємо здоров’я
Тема уроку: «Обираємо здоров’я»
Мета уроку: з’ясувати сутність поняття «здоров’я» та «здоровий спосіб життя»; поглибити знання, уміння і навички здорового способу життя; розвивати вміння самостійно мислити, брати участь в дискусії, робити висновки; виховувати толерантне ставлення один до одного.
Обладнання: на дошці плакати з висловлюваннями відомих людей щодо здорового способу життя, малюнки, фотографії; на столах учнів – папір, олівці або фломастери.
План проведення уроку
1. Вступне слово вчителя.
2. Міні-диспут.
3. Тренінгові вправи.
4. Виступ шкільної агітбригади на тему: «Молодь обирає здоров’я».
5. Підведення підсумків уроку.
Хід уроку
Учениця читає вірш:
Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!
Н. Красоткіна

Вступне слово вчителя:
Як ви вже зрозуміли, сьогодні наша розмова про те, чого не купиш за гроші, про те, що берегти треба змолоду, про те, що є основою щасливого життя людини – так, про здоров’я.
Що ж таке здоров’я? Всі добре розуміють, що «здоров’я» - це добре, а «хвороба» - погано. Пояснити сутність здоров’я доволі складно. В статуті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) говориться, що здоров’я – це не тільки відсутність хвороб або фізичних вад, а стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя людини. Вважається, що здоров’я – це нормальний стан організму, який характеризується злагодженою роботою всіх органів та їх систем. Завдяки цьому здоровий організм добре пристосовується до умов середовища і забезпечує нормальну працездатність людини.
Здоров’я не є чимось постійним. Стан здоров’я неодноразово змінюється навіть протягом доби. Недарма ми звикли питати одне одного: «Як ваше здоров’я?», «Як ви себе почуваєте?» і як приємно почути у відповідь: «Дякую, я здоровий». Хто ж повинен піклуватися про наше здоров’я? На державному рівні здоров’ям громадян опікується Міністерство охорони здоров’я України. Охорона здоров’я – одна з функцій держави. Так, в статті 3 Конституції України зазначено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Але кожна людина повинна дбати про своє здоров’я сама. Краще запобігти захворюванню, ніж лікуватися. Хотілося б почути ваші особисті думки у ході невеликого диспуту.
Міні-диспут на тему: «Чи винна людина в своїх хворобах?»
Думки учнів вчитель записує на дошці в дві колонки.
ВИННА
• Шкідливі звички
• Неправильне харчування
• Недотримання режиму дня
• Зловживання Інтернетом
НЕ ВИННА
• Забруднення середовища
• Спадковість
• Нервове напруження
• Високий темп життя
Питання для обговорення: До якої колонки можна віднести захворювання на СНІД, грип, туберкульоз, а до якої – травми?
Після обговорення вчитель підводить підсумки та інформує учнів, що за офіційними даними здоров’я залежить:
- на 20% від економічних умов;
- на 20% від спадковості та генетичних порушень;
- на 10% від розвитку медицини;
- на 50% від способу життя людини, її ставлення до власного здоров’я.
Як бачите наше здоров’я – в наших руках і нам вирішувати - зміцнювати його чи псувати. Недарма 2012 рік оголошений в Україні роком спорту та здорового способу життя, метою якого є орієнтація на пріоритетність загальнолюдських цінностей життя і здоров’я, утвердження здорового способу життя як необхідної умови саморозвитку та самовдосконалення особистості. Рішенням Уряду передбачено протягом цього року проводити масові фізкультурно-оздоровчі заходи, залучати молодь та дітей до занять спортом, а найголовніше – боротися з байдужим ставленням людей до власного здоров’я.
Ми приєднуємося до всіх українців, які свідомо ставляться до свого здоров’я і проводимо невелику розминку (руханку):
- сплесніть у долоні, хто займається в спортивних секціях;
- підстрибніть, хто робив сьогодні ранкову зарядку;
- присядьте, хто сьогодні поснідав;
- нахиліться вперед, хто вміє плавати;
- підстрибніть на одній нозі, хто любить уроки фізкультури;
- підніміть руки, хто почуває себе здоровим;
Після обговорення результатів розминки вчитель пропонує виконати вправу «Моя позиція». Учням необхідно продовжити речення:
- Я не палю, тому що ….. ( я хочу плавати, співати і при цьому не задихатися; мати гарну зовнішність, а не «зеленувату» шкіру, тьмяне волосся, зіпсовані зуби).
- Я проти вживання наркотиків, тому що я хочу …….( багато зробити і досягти в житті, а не втратити його; бути незалежним, а не тягнутися за додатковою порцією отрути).
- Я хочу бути здоровим, щоб …….. (мати щасливу родину, здорових дітей, досягти успіху).
Вправа «Я обираю». Вчитель пропонує учням створити шкалу життєвих цінностей, розташувавши в порядку зростання: багатство, здоров’я, слава, міцна родина, кохання.
Питання для обговорення: Чому ви розташували цінності саме в такому порядку? Поясніть свій вибір. На якому місці ви розмістили здоров’я? Чому?
Послухайте виступ шкільної агітбригади «Факел» на тему:
«Молодь обирає здоров’я».
Сценарій виступу агітбригади.
Учень 1:
Сьогодні в нас складна розмова,
Тож про здоров’я піде мова.
До всіх наш заклик і порада,
Бо ми – шкільна агітбригада.
Учень 2:
В агітбригаді є в нас Катя,
Завжди ведучою на святі,
Учень 3:
Є також в колективі Оля,
Теж поважають її в школі.

Учень 4:
Ми попросили Олю й Катю
Про себе трохи розказати.
Катя:
Так, енергійна я натура,
Люблю я спорт та фізкультуру,
А ще – завжди буваю в школі,
Бо не хворію я ніколи.
Оля:
А я хворію часто дуже,
Та і до спорту я байдужа
Мабуть у цьому винна мама
Та генетична вся програма
Як про здоров’я треба дбати –
Дієту хочу я обрати
Стрункою, як модель, я стану,
Та й хворіти перестану.
Учень 1:
Тут просто нічого сказати,
Питання ж треба розв’язати
Оля:
Як про здоров’я треба дбати?
Чого нам треба уникати?
Учень 2:
Паління треба уникати,
Легені можуть постраждати.
Учень 3:
Як дійде справа ще й до шлунку,
То й він запросить порятунку.
Учень 4:
Псується шкіра, зуби теж –
Здоров’ю шкоди тут без меж.
Учень 1:
А дівчинка – майбутня мати,
Вона повинна добре знати -
Здоровими не будуть діти,
Як будуть матері палити.
Оля:
І хоч про це я добре знаю,
Та тютюновий дим вдихаю.
Коли я з друзями стою,
Пасивно, кажуть, я палю.

Катя:
А в компанії у нас
Дівчата й хлопці – просто клас!
Тютюновим димом мене не отруять,
Бо в нас на районі не п’ють і не курять!
Учень 2:
Тепер настав нам час сказати,
Що хочемо в житті обрати.
Учень 3:
Обрав для себе назавжди
Я прохолодну синь води
І кріль, і батерфляй, і брас –
Перемагав я вже не раз.
Учень 4:
Ледь дочекався я зими,
Бо обираю ковзани.
Мчиш по льоду на ковзанах
Так швидко, мов на крилах птах.
Учень 1:
А я футбол обираю -
Я поле та м’яч полюбляю.
І я вам скажу, дітвора –
Для мужніх і сильних ця гра.
Учень 2:
Спортивний танок обираю,
З дитинства у танці кружляю.
І м’язи міцні, і постава хороша,
Здоров’я звичайно, не купиш за гроші.
Учень 3:
Я обираю туристські стежки
По них навесні я пройду залюбки,
І сонце, і річку, і воду,
Всю нашу прекрасну природу.
Учень 4:
Здоров’я ми всі обираємо
ВСІ:
До того і вас закликаємо.

Підведення підсумків уроку. Заключне слово вчителя. Сподіваюся, що наша розмова на цьому не закінчиться, а знайде продовження у ваших справах, прагненнях, рішеннях; що сьогоднішній урок матиме відгук у вашому майбутньому. Бажаю вам міцного здоров’я, яке допоможе впевнено йти до обраної мети.

Додаток
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ ПРО ЗДОРОВ'Я
 Без здоров'я немає щастя.
 Веселий сміх - це здоров'я.
 Доки здоров'я служить, то людина не тужить.
 Було б здоров'я, а все інше наживемо.
 Бережи одежу знова, а здоров'я змолоду.
 Вартість здоров'я знає лише той, хто його втратив.
 Весела думка - половина здоров'я.
 Глянь на вигляд і про здоров'я не питай.
 Здоровий злидар щасливіший від хворого багача.
 Здоровому все на здоров'я йде,
 Здоров'я більше варте, як багатство.
 Здоров'я за гроші не купиш.
 Здоров'я - найдорожчий скарб.
 Іржа залізо їсть, а чоловіка - хвороба.
 Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють.
 Сміх краще лікує, ніж усі ліки.
 Здоров'я - всьому голова.
 У кого що болить, той про те й гомонить.
 Хворому і мед гіркий.
 Часник сім хвороб лікує.
 На живому все заживе.
 У ворожки лікуватись - без здоров'я зостатись.
 Праця додає здоров’я, а лінь – хвороб.
 Доки здоров’я служить, то людина не тужить.

Із збірки "Народ скаже, як зав'яже"
 Найбільше багатство — здоров’я.
 Держи ноги в теплі, голову в холоді, живіт в голоді — не будеш хворіть, будеш довго жить.
 Держи голову в холоді, ноги в теплі, проживеш довгий вік на землі.
 Добрі жорна усе перемелють.
 Аби зуби, а хліб буде.
 Здоровому все здорово.
 Не здужає третього хліба з'їсти.
 Старому та слабому годи, як малому.
 Кого болять кості, той не думає в гості.
 Здоровий, як циганова коняка: день біжить, а три лежить.
 Гнила дошка цвяха не приймає.
 Здоров'я входить золотниками, а виходить пудами.
 Як нема сили, то й світ не милий.
 Поганому животу й пироги вадять.
 На похиле дерево й кози скачуть.
 Череп'я довше живе, як цілий глек.
 Скрипуче колесо довго їздить.
 Скрипливе дерево довше росте.
 Плохеньке порося і в петрівку мерзне.
 Світ великий — було б здоров’я.
 Хоч мале, та вузлувате.
 Подивись на вид та й не питай про здоров'я.
 Здоров'я маємо — не дбаємо, а стративши — плачем.
 В здоровому тілі — здоровий дух.
 Як на душі, так і на тілі.
 Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий.
 Без здоров'я нема щастя.
 Гіркий тому вік, кому треба лік.
 Весела думка — половина здоров'я.

Вислови про здоров’я
• Дев’ять десятих нашого щастя залежить від здоров’я.
А. Шопенгауер
• Всі ми, коли здорові, легко даємо хороші поради.
Публій Теренцій
• Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.
Сократ
• Є тисяча хвороб, але тільки одне здоров’я.
Л.Берне
• Найкращий лікар – природа, хоча б тому, що виліковує три четвертини усіх хвороб...
В.Шербюльс
• Більша частина наших хвороб – це справа наших рук, ми могли б їх майже всіх уникнути, якби зберегли спосіб життя простим, одноманітним і усамітненим, визначеним нам природою.
Ж.Ж.Руссо
• З допомогою фізичних вправ і стриманості більшість людей може обійтись без медицини.
Дж.Аддісон
• Люди, від природи немічні тілом, завдяки вправам стають міцніші силачів.
Сократ
• Без фізичної праці не буває здорового тіла, не буває й розумних думок у голові.
Л.М.Толстой
• Ніщо так не виснажує і не руйнує людину, як тривала фізична бездіяльність.
Арістотель
• Потрібно обов’язково бадьорити себе фізично, щоб бути здоровим морально.
Л.М.Толстой
• Витонченість і краса не можуть бути відокремлені від здоров’я.
Цицерон
• Людина народжується здоровою, всі хвороби приходять з їжею.
Гіппократ
• Здоровий жебрак щасливіший за хворого короля.
А. Шопенгауер

Розробили:
вчителі біології Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Борок Євгенія Георгіївна;
Кальчицька Галина Володимирівна
Категорія: Години спілкування | Додав: genamir (23.08.2012)
Переглядів: 9144 | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024