Четвер, 25.04.2024, 20:51

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Українська мова [0]
Українська література [0]
Розробки уроків [14]
Презентації [3]
Уроки [28]
Презентації до уроків [0]
Вечори [19]
Методичні матеріали [60]
Планування [18]
Конкурси. Олімпіади [24]
Частини мови [18]
Синтаксис [10]
Лексика [2]
Розвиток зв’язного мовлення [13]
Види контролю [0]
Читання мовчки [7]
Аудіювання [6]
Тести [7]
Діалог [1]
Правопис [4]
Підсумкові контрольні роботи [1]
9 клас [22]
10 клас [14]
11 клас [18]
Фонетика [7]
5 клас [0]
6 клас [0]
7 клас [0]
8 клас [0]
Диктанти [1]
Контрольні роботи [4]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:20:51


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1428
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Вчителям-філологам » Методичні матеріали

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС-ЗАХИСТ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ УЧНІВ – ЧЛЕНІВ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
Умови проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2012/2013 навчальному році

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт-учнів – членів Малої академії наук України проводиться в м. Фастові (обласний базовий заклад – Фастівський ліцей-інтернат) в січні-лютому 2013 року відповідно до Положення про конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук учнівської молоді, затвердженого наказом головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 28.11.2011 №378 та зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Київській області 21 грудня 2011 р. № 42/760.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС-ЗАХИСТ
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ УЧНІВ – ЧЛЕНІВ
МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
1. Загальні положення
1.1. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 №88 «Про удосконалення роботи з обдарованими дітьми», наказу Міністерства освіти і науки «Про затвердження Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності» від 22.09.2011 №1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 №1318/20056, Програми розвитку системи освіти Київської області на 2011-2014 роки, затвердженої рішенням сесії Київської обласної ради IV скликання від 24.03.2011 №060-05-VІ, Київської обласної програми «Обдарована дитина» на 2003-2012 роки, затвердженої рішенням сесії Київської обласної ради від 16.06.2003 №101-08-ХХIV та в рамках Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України проводити І (районний) та ІІ (обласний) етапи Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».
1.2. Всеукраїнські конкурси науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук (далі – МАН) та наукових товариств учнів проводяться щороку на шкільному рівні, І (районному, міському), ІІ (обласному) та ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН.

2. Мета та завдання
2.1. Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України (далі – Конкурс) проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей України, виховання їх у дусі патріотизму та демократичних цінностей, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації.
2.2. Основними завданнями Конкурсу є:
2.2.1 виявлення та підтримка обдарованих дітей;
2.2.2 залучення інтелектуально та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи;
2.2.3 стимулювання творчого самовдосконалення дітей, учнівської молоді;
2.2.4 виявлення та розвиток обдарованих учнів та надання їм допомоги у виборі професії;
2.2.5 залучення їх до навчання у вищих закладах освіти країни;
2.2.6 формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя;
2.2.7 підвищення інтересу до поглибленого вивчення базових, спеціальних та фахових дисциплін, прищеплення широким колам учнівської молоді навичок дослідницької роботи;
2.2.8 пропаганда сучасних досягнень науки, техніки та новітніх технологій, популяризація серед молоді робітничих професій;
2.2.9 залучення професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів вищих закладів освіти, працівників наукових закладів України до активної допомоги навчально-виховним закладам у справі поліпшення стану викладання дисциплін і підвищення рівня знань, умінь та навичок учнівської молоді.

3. Місце та терміни проведення
3.1. Шкільний етап Конкурсу проводиться безпосередньо в наукових товариствах учнів при загальноосвітніх навчальних закладах у листопаді-грудні.
3.2. І (районний, міський) етап Конкурсу проводиться безпосередньо відділами освіти райдержадміністрацій, відділами управління освіти, (освіти і науки) міських рад у грудні-січні.
3.3. ІІ (обласний) етап Конкурсу проводиться Київським обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Мала академія наук учнівської молоді» в січні-лютому.
3.4. Терміни проведення ІІ етапу Конкурсу за науковими відділеннями визначаються головним управлінням освіти і науки Київської обласної державної адміністрації і повідомляються додатково.

4. Керівництво конкурсом
4.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Конкурсу здійснює головне управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.
4.2. Безпосереднє керівництво проведенням ІІ (обласного) етапу Конкурсу здійснює Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді».
4.3. Відповідальні за проведення наукових відділень методисти базових обласних навчальних закладів Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».
4.4. Керівництво конкурсу-захисту на І (районному, міському) етапі здійснюють відділи освіти райдержадміністрацій, відділи управління освіти, (освіти і науки) міських рад.
4.4.1. Організатором та координатором конкурсу-захисту є науково-методичний центр (міського) районного відділу освіти, управління освіти і науки міських рад, на який покладається відповідальність за організаційно-методичне забезпечення проведення відповідних змагань.
4.4.2. Відділ (управління) освіти, управління освіти і науки міських рад та науково-методичний центр спільно здійснюють контроль за дотриманням вимог умов цього Положення при проведенні І (районного, міського) етапу Конкурсу.
5. Програма конкурсу
5.1. ІІ етап конкурсу-захисту проводиться з урахуванням навчальних досягнень учнів з відповідних базових дисциплін у таких наукових відділеннях Малої академії наук учнівської молоді (далі – МАН), що додається (додаток 1).
5.1.1 хімії та біології;
5.1.2 екології та аграрних наук;
5.1.3 мистецтвознавства та філології;
5.1.4 фізики та астрономії;
5.1.5 математики;
5.1.6 економіки;
5.1.7 технічних наук;
5.1.8 комп’ютерних наук;
5.1.9 історії;
5.1.10 наук про Землю;
5.1.11 філософії та суспільствознавства.
5.2. Програмою ІІ етапу передбачено:
5.2.1 заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт;
5.2.2 оцінювання навчальних досягнень учасників із базових дисциплін;
5.2.3 захист науково-дослідницьких робіт;
5.2.4 відкриту презентацію кращих науково-дослідницьких робіт;
5.2.5 круглий стіл для наукових керівників, зустрічі з науковцями, відвідування наукових установ та навчальних закладів, культурні заходи.

6. Учасники ІІ етапу конкурсу
6.1. У конкурсі беруть участь учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учні, вихованці, слухачі (відповідного віку) позашкільних, професійно-технічних, вищих І-ІІ рівня акредитації навчальних закладів, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю і зайняли перші місця у І етапі конкурсу.
У конкурсі можуть брати участь учні 7-8 класів за умови виконання ними випробувань із базових дисциплін за програмами 9 класу.
6.2. У ІІ етапі конкурсу в кожному науковому відділенні беруть участь команди районів, міст, комунальних закладів Київської області.
6.3. Кількісний склад команди відповідає кількості секцій наукових відділень. Не допускається до участі більше одного учасника на секцію.
6.4. За результатами участі команд у конкурсі територіальним відділенням МАН, які за командним рейтингом набрали найбільшу кількість балів, надаються додаткові місця. Загальна кількість додаткових місць за відділеннями не перевищує 5% від загальної кількості учасників відділення.
Про додаткові місця для команд, які беруть участь у конкурсі, повідомляється додатково.
6.5. Заміна попередньо заявленого учасника конкурсу можлива за рішенням голови (співголови) оргкомітету у разі офіційного звернення.
6.6. До місця проведення конкурсу учасники прибувають організовано у супроводі керівника команди, що призначається з числа керівників гуртків, секцій, вчителів, викладачів закладів освіти, активних учасників підготовки учнів до конкурсу, які не є членами журі або оргкомітету І етапу конкурсу.
На керівника команди покладається відповідальність за життя та здоров’я членів команди.
6.7. Учасники конкурсу повинні дотримуватись умов проведення та
програми ІІ етапу конкурсу, норм поведінки, правил техніки безпеки та експлуатації обладнання і приладів, виконувати рішення оргкомітету і журі.
У разі порушення цих вимог спільним рішенням оргкомітету та журі учасники можуть бути дискваліфіковані.

7. Документація ІІ етапу конкурсу
7.1. Для участі в II етапі конкурсу до січня кожного навчального року необ¬хідно подати такі документи:
7.1.1 копію підсумкового наказу відділу (управління) освіти (освіти і науки) районної державної адміністрації (міської ради) «Про результати проведення I ета¬пу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у навчальному році» (список переможців, для яких використовується квота додаткових місць, подається окремим додатком);
7.1.2 заявки на участь у II етапі конкурсу (додатки 2, 3);
7.1.3 у разі представлення на конкурс науково-дослідницьких робіт призерів, які зайняли у I етапі другі місця, разом із заявкою подається пояснення щодо причин заміни, завірене відповідним органом освіти;
7.1.4 науково-дослідницькі роботи в друкованому та електронному вигляді;
7.1.5 відредаговані тези науково-дослідницьких робіт всіх учасників II етапу від районного (міського) відділення на одному електронному носії;
7.1.6 паспорти експонатів, за їх наявності (додаток 4);
7.1.7 анкети учасників II етапу конкурсу та дві глянцеві фотографії для документів розміром 3,5 х 4,5, а також в електронному вигляді (додаток 5);
7.1.8 списки учасників у друкованому та електронному вигляді (додаток 6).
Про порядок подання документів буде повідомлятись додатково.
7.2. Під час реєстрації подається наказ відділу (управління) освіти (освіти і науки) районної державної адміністрації (міської ради) «Про направлення та склад команди для участі у II етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України» (список учасників, які направляються за квотою додаткових місць, подається окремим додатком).
7.3. У випадку недотримання вимог пунктів 7.1 – 7.2 претенденти до участі в конкурсі не допускаються.
7.4. Окремо до оргкомітету подається короткий інформаційно-аналітичний звіт про проведення І етапу конкурсу в друкованому та електронному вигляді; статистична інформація про результативність участі вихованців районного (міського) відділення МАН у І етапі оформляється у вигляді таблиці (додаток 7).

8. Умови визначення результатів конкурсу-захисту
8.1. Максимальна сумарна оцінка за участь у всіх розділах програми
конкурсу становить 350 балів.
8.2.Заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт проводиться членами журі.
8.3. Критерії оцінювання (крім секції літературної творчості):
складність, проблемність та науковість - 20 балів;
актуальність теми дослідження - 20 балів;
новизна отриманих результатів - 20 балів;
системність і повнота у розкритті теми - 20 балів;
аргументованість висновків - 10 балів;
грамотність викладу та культура оформлення - 10 балів.
Максимальна кількість балів -100.
8.4. Критерії оцінювання науково-дослідницьких робіт секції літературної творчості:
повнота розкриття теми та художніх образів - 40 балів;
оригінальність образно-художнього мислення - 30 балів;
власна творча неповторність - 20 балів;
грамотність викладу та культура оформлення - 10 балів.
Максимальна кількість балів -100.
8.5. Оцінювання навчальних досягнень учасників з базових дисциплін.
Про форму та порядок оцінювання навчальних досягнень учасників з
базових дисциплін буде повідомлено додатково.
Максимальна сума балів -100.
8.6. Захист науково-дослідницьких робіт.
8.6.1. Захист науково-дослідницьких робіт проходить у секціях. На захисті мають право бути присутніми інші члени секції як опоненти (за узгодженням з головами комісій). Питання про присутність на захисті керівників делегації вирішуються оргкомітетом у залежності від конкретних умов.
8.6.2. Захист науково-дослідницьких робіт проходить окремо в кожній секції. Для захисту роботи автору надається до 10 хвилин, для відповіді на запитання - до 3 хвилин.
8.6.3. Під час захисту проводяться дебати (обговорення проблемних аспектів робіт) у групах за певною тематикою досліджень.
8.6.4. Порядок захисту, дебатів та склад груп визначається журі за підсумками заочного оцінювання науково-дослідницьких робіт.
8.6.5. Захист науково-дослідницьких робіт оцінюється за такими критеріями:
аргументованість вибору теми дослідження та її
розкриття з урахуванням власного вкладу дослідника - 70 балів;
чіткість, логічність, послідовність, лаконічність
викладення матеріалу - 30 балів;
компетентність учасника, вичерпність відповідей - 30 балів;
етикет та культура спілкування учасника - 10 балів;
активна кваліфікована участь у веденні дискусії -10 балів.
Максимальна кількість балів -150.
8.7. Результати заочного оцінювання науково-дослідницьких робіт оголошуються під час захисту науково-дослідницьких робіт. Автор кожної роботи отримує аргументовану рецензію.
Всі одержані оцінки вважаються остаточними, якщо протягом однієї години після оголошення результатів учасником конкурсу не подано апеляції в довільній письмовій формі.
8.8. Допускається об’єднання секцій за спорідненими розділами наук, якщо кількість заявлених в одній секції учасників менше 5.

9. Визначення переможців і нагородження учасників
9.1. Конкурс має характер особистої першості. Переможці визначаються в кожній секції за сумою балів, отриманих учасниками у всіх розділах програми конкурсу.
Перше місце не визначається, якщо учасник не набрав 300 балів. Друге місце не визначається, якщо учасник не набрав 280 балів. Третє місце не визначається, якщо учасник не набрав 260 балів.
9.2. При рівності суми балів декількох учасників місця визначаються з урахуванням підсумків захисту науково-дослідницьких робіт.
9.3. Кількість призових (перших, других та третіх) місць становить 50 відсотків від кількості учасників з орієнтовним розподілом їх у співвідношенні 1:2:3.
9.4. Призери конкурсу нагороджуються дипломами І, II, III ступенів.
9.5. Результати проведення ІІ етапу конкурсу затверджуються наказом головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.
9.6. Кращі роботи учасників конкурсу можуть бути відзначені
спеціальними дипломами, відзнаками та призами.
9.7. Наукові керівники, які підготували призера конкурсу, нагороджуються подяками головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.
9.8. Наукові керівники, які підготували двох або більше призерів конкурсу, можуть бути нагородженими відзнаками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
9.9. Відповідно до Указу Президента України від 16.05.2006 № 398/2006
«Про Положення про стипендії Президента України Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України», переможці та призери III етапу конкурсу-захисту у кількості 120 осіб відзначаються стипендіями Президента України.
Розмір стипендії визначається згідно чинного законодавства України.
9.10. Призери конкурсу можуть бути нагороджені іншими спеціальними стипендіями установ, закладів, громадських і благодійних організацій та фондів.

10. Оргкомітети конкурсу-захисту
10.1. Оргкомітети:
10.1.1 проводять організаційну роботу з підготовки та проведення конкурсу-захисту;
10.1.2 визначають і забезпечують порядок проведення змагань;
10.1.3 готують документацію для проведення змагань;
10.1.4 при порушенні учасниками змагань цього Положення позбавляють їх права участі в них.
10.2. До складу Оргкомітетів входять представники науково-методичних центрів районних відділів освіти, керівники навчальних закладів, де проводяться перевірка та презентація конкурсних робіт, представники головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, представники Президії Малої академії та адміністрація Малої академії наук учнівської молоді.
10.3. Члени оргкомітетів:
відповідають за безпечні умови для членів журі конкурсу-захисту та учнів-конкурсантів, які презентують свої роботи;
відповідають за збереження конкурсних робіт під час проведення конкурсу-захисту;
забезпечують роботу комп’ютерів і технічних приладів для учнівських презентацій.

11. Журі II етапу конкурсу
11.1. Журі ІІ етапу конкурсу формується за відповідними сек¬ціями
наукових відділень з науково-педагогічних та педагогічних працівників навчальних за¬кладів.
11.2. Журі відділення очолює голова та співголова відділення.
11.3. Журі секції — голова, який може мати одного або кількох за-ступників та секретаря; решта — члени журі, доручення між яки¬ми розподіляє голова або його заступник.
11.4. Кількість членів журі не повинна перевищувати третини від кількості учасників конкурсу.
11.5. Склад журі погоджується з Президією Малої академії наук учнівської молоді, затверджується наказом головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та оголошується на від-критті конкурсу.
11.6. Голова журі відділення або секції:
11.6.1. Бере участь у формуванні складу журі.
11.6.2. Несе відповідальність за об'єктивність перевірки та оціню¬вання робіт, розгляду апеляцій.
11.6.3. Проводить консультації для учасників конкурсу.
11.6.4. Аналізує рівень підготовки учасників конкурсу, готує по¬дання оргкомітету про нагородження переможців, складає відпо¬відний звіт.
11.7. Секретар секції, як правило, призначається з числа педаго¬гічних працівників закладів-організаторів конкурсу.
Секретар входить до складу журі без права оцінювання знань, забезпечує ведення належної документації.
11.8. Спірні питання (апеляції) щодо підсумків оцінювання на¬вчальних досягнень учасників з базових дисциплін розглядаються на засіданні предметної комісії, а захисту науково-дослідницьких робіт — на спільному підсумковому відкритому засіданні журі секції.
11.9. Обов’язки членів журі:
11.9.1 зобов’язані вчасно прибути на розгляд (заочний тур) та захист (очний тур) конкурсних робіт учнів;
11.9.2 розглядають, перевіряють та оцінюють роботи учнів;
11.9.3 дотримуються діючих критеріїв оцінювання конкурсних робіт;
11.9.4 заповнюють протоколи згідно з установленим порядком;
11.9.5 закінчують роботу та залишають місце засідання після підпису протоколів головою журі.

12. Фінансування ІІ етапу конкурсу
12.1. Проведення конкурсу фінансується за рахунок обласного бюджету у межах видатків, передбачених кошторисами, затверджени¬ми в установленому порядку.
12.2. Витрати на проїзд, харчування в дорозі, відрядження су-проводжуючих осіб здійснюють відповідні органи освіти, які на¬правляють команду на даний конкурс, а на проживання, харчу¬вання, культурне обслуговування учасників під час проведення II етапу конкурсу, оплату роботи членів журі і оргкомітету, про¬ведення оцінювання навчальних досягнень учасників з базових дисциплін, заохочення учасників Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді».
12.3. У разі відсутності державного фінансування на проведення II етапу конкурсу фінансування участі команд може здійснювати¬ся за рахунок організацій, що відряджають.
12.4. Учасники конкурсу за нормами харчування прирівнюються до учасників спортивних змагань.
12.5. За працівниками установ та закладів освіти, які залуча¬ються до проведення конкурсу, зберігаються норми відшкодуван¬ня витрат на службові відрядження, що встановлюються Кабіне¬том Міністрів України.
12.6. До роботи зі складання та перевірки контрольних завдань, тестів та до участі в роботі оргкомітету і журі можуть залучатися працівники різних закладів, установ й організацій на договірних засадах з оплатою праці відповідно до чинного законодавства.
Категорія: Методичні матеріали | Додав: genamir (18.01.2013)
Переглядів: 1634 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024