Четвер, 25.04.2024, 06:48

Кабінет літературного краєзнавства

Сайт Мірошник Інни Олексіївни

Головна
|RSS
Категорії розділу
Учнівська творчість [16]
Методичні матеріали [14]
Сторінками книг [27]
Аматорська творчість [19]
Письменники-земляки [20]
Уроки літератури рідного краю [13]
Фольклор регіону [1]
Новорічні свята [5]
Свята літнього циклу [5]
Рослини-символи [12]
Вишивка [7]
Жанри фольклору [17]
Міфологічні персонажі [38]
Українська кухня [3]
Користувач
Гість Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:06:48


Останні надходження
[23.11.2018]
Галина Литовченко «Через всесвіт путівцями» (0)
[23.11.2018]
Галина Литовченко "Дитячі розваги" (0)
[06.11.2018]
Галина Литовченко "Зібрані розсипи" (0)
[06.08.2018]
Оппоков Євген Володимирович. До 75-х роковин від дня страти (0)
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1428
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Літературне краєзнавство » Письменники-земляки

Бережіть зернята ваших душ
    Я ці слова взяв з останньої книги Сашка Дерманського. «Корова часу, або нові пригоди вужа Ониська» (Вінниця: | Теза, 2010-160 с.). У мене немає хвильки сумніву, що ці слова, мовлені з вуст талановитого нашого земляка, можуть бути змістовним епіграфом до всієї творчості письменника.
     Що Сашко Дерманський, як ніхто інший, вміє щиро дружити, я переконався протягом п'яти років, бо він мій студент, і я спостерігав, як до нього завжди тяглися добром поваги однокурсники, а він із сонячним теплом володарського Надросся до них... Нині я вивчаю цей феномен, і вже наразі маю просвітлини: мама - знаний педагог, батько - відомий агроном, і у цьому педагогічно земному єднанні народилась, а згодом зміцніла потаємна людська риса сина - вічністю плекати духовно земне в собі, в людях, у своїх героях.
    Саме така дружба постає перед маленькими читачами у новій захоплюючій книжці письменника «Корова часу, або нові пригоди вужа Ониська». У ній вже знайомі за попередніми казками вуж Онисько і Ко потрапляють у «доісторичний період», простісінько до мамонтів, особливих і різних тварин, яких так художньо майстерно поціновує автор, як і своїх інших героїв - вужа Ониська, жука Джека, хробачка-музику Кузю, жабку Одарочку, мишку Евридику, вужиху бабусю Катастрофу... Правда, його любов дещо різна і персонально окреслена. А як же по-іншому? Вони несуть різне письменницьке ставлення і естетично-художній зміст, бо вони рятують (або ні) світ. І автор через сюжетні лінії, композиційну стрункість, смислозмістове навантаження хоче (мені вважається, напрочуд сильно), щоб діти зробили для себе важливі висновки: і про мамонтів, і шаманство, і про катастрофи природи і життя.
   І талановитий письменник робить висновок не лише для дітей, а і всіх сущих: з катастроф будь-якого масштабу можна врятуватися, якщо є вічні і вірні друзі, які і несуть в душі і по світу святе почуття генетичної правди і совісті за законами людської моралі.
   І мені так хочеться, щоб ми всі разом, хто поціновує красне слово, могли поспілкуватись про творчість наших славних земляків-письменників Сашка Дерманського, Миколи Махінчука, які мають різні письменницькі об'єкти, несуть світлини добра, радості і віри у спраглі людські душі.
До речі, книжка Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ» для дошкільнят і молодших школярів (вид. А-БА-БА-ГА-ЛА-МА -ГА визнана найзмістовнішою в 2010 році, видавництво удостоєне диплома.

О. ШПАК, професор педагогіки.
Категорія: Письменники-земляки | Додав: vas9 (20.02.2012)
Переглядів: 1643 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мірошник Інна Олексіївна © 2024